Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Барило О. С. 
Мікробіологічна ефективність використання назубних шин з антисептичним покриттям при лікуванні переломів нижньої щелепи / О. С. Барило, П. О. Кравчук, Р. Л. Фурман // Современная стоматология. - 2016. - № 3. - С. 77-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_3_21
Мета роботи - підвищити ефективність лікування хворих з переломами щелеп завдяки використанню антисептичного лакового покриття назубних шинуючих конструкцій. Для мікробіологічної оцінки впливу антисептичного лакового покриття шин на процес мікробної колонізації in vivo, тобто після шинування пацієнтів, проводили виділення, культивування та ідентифікацію ряду представників бактеріальної та грибкової мікрофлори ротової порожнини. Дослідження мікробіологічних характеристик зубного нальоту проводилось на базі кафедри мікробіології, вірусології та імунології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Бактеріологічному обстеженню підлягали 141 хворий з переломами нижньої щелепи на наявність одночасно аеробного та анаеробів флори. Хворі були поділені на дві групи: група порівняння (70 пацієнтів) і пацієнти, яким для лікування використано назубне двощелепове шинування шинами Тігерштедта, застосування антибактеріального препарату широкого спектра дії, антигістамінного препарату та препарату із групи не стероїдних протизапальних засобів; основна група (71 пацієнт) і застосовано вищезгадане лікування та виконано покриття назубних шин і зубів антибактеріальним лаковим покриттям, що містить декаметоксин. Висновки: одержані результати свідчать про велику різноманітність видового складу збудників запальних процесів, що характеризуються переважанням аеробів. У пацієнтів основної групи з переломами нижньої щелепи при використанні шинуючих конструкцій з антибактеріальним лаковим покриттям спостерігається зменшення виявлення Staphylococcus aureus в 9,63 разу по відношенню до групи порівняння. При використанні в основній групі шинуючих конструкцій з антибактеріальним покриттям виявлення анаеробних мікроорганізмів спостерігалось у 2,7 разу менше в порівнянні із групою порівняння. При цьому спостерігається переважання непатогенних сапрофітної мікрофлори, що подібна до мікрофлори ротової порожнини в нормі.
  Повний текст PDF - 112.754 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Барило О.
  • Кравчук П.
  • Фурман Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Барило О. С. Мікробіологічна ефективність використання назубних шин з антисептичним покриттям при лікуванні переломів нижньої щелепи / О. С. Барило, П. О. Кравчук, Р. Л. Фурман // Современная стоматология. - 2016. - № 3. - С. 77-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_3_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Барило Олександр Семенович (медичні науки)
  • Кравчук Павло Олександрович (медичні науки)
  • Фурман Руслан Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського