Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Макєєв В. Ф. 
Вікова динаміка змін висоти залишкового альвеолярного відростка в бічних ділянках беззубої нижньої щелепи / В. Ф. Макєєв, О. Я. Заблоцька, Н. М. Дидик // Современная стоматология. - 2016. - № 2. - С. 83-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_2_20
Обгрунтовано можливі підходи до застосування незнімних протезів з опорою на імплантати в пацієнтів похилого віку з урахуванням особливостей вікових змін висоти альвеолярного відростка беззубої нижньої щелепи. У 86 пацієнтів у віці від 60 до 90-а років з повною відсутністю зубів на нижній щелепі за комп'ютерними панорамними знімками вимірювали висоту збереженої кістки нижньої щелепи від альвеолярного гребеня до нижньощелепного каналу справа та зліва за чотирма позиціями: на рівні біля підборідкового отвору та на рівні премолярів, першого і другого молярів, а також вимірювали висоту на серединній лінії від альвеолярного гребеня до нижнього краю щелепи. Проведені дослідження статистично опрацювали залежно від віку та статі обстежених. Спостерігається чітка тенденція зменшення висоти за всіма вимірами нижньої щелепи з віком, особливо виражена в жінок. Збереженою за кількістю кісткової тканини протягом віку залишається ділянка нижньої щелепи у міжментальному просторі від альвеолярного гребеня до нижнього краю нижньої щелепи, де висота цієї частини щелепи коливається від 25 до 17 мм. Висновки. У результаті вікової втрати висоти альвеолярного відростка можливості встановлення гвинтових імплантатів у бічних ділянках нижньої щелепи стають проблемними для жінок у віці 60 - 65 років; для чоловіків у віці 76 - 80 років. У людей похилого віку достатньою для встановлення імплантатів зберігається висота нижньої щелепи в передній ділянці, між підборідковими отворами.
  Повний текст PDF - 162.555 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Макєєв В.
 • Заблоцька О.
 • Дидик Н.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Макєєв В. Ф. Вікова динаміка змін висоти залишкового альвеолярного відростка в бічних ділянках беззубої нижньої щелепи / В. Ф. Макєєв, О. Я. Заблоцька, Н. М. Дидик // Современная стоматология. - 2016. - № 2. - С. 83-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_2_20.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Макєєв Валентин Федорович (медичні науки)
 • Заблоцька Олена Ярославівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського