Наукова періодика України Соціальна фармація в охороні здоров’я


Панфілова Г. Л. 
Аналіз сучасних організаційно-економічних підходів до функціонування аптечних закладів у Республіці Польща / Г. Л. Панфілова, І. А. Сокуренко // Соціальна фармація в охороні здоров’я. - 2019. - Т. 5, № 1. - С. 49-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sphhc_2019_5_1_8
Мета роботи - аналіз сучасних організаційно-економічних підходів до функціонування аптечних закладів у Польщі. Матеріали і методи - дані законодавчо-нормативної бази, що регулює фармацевтичну діяльність у Польщі, а також дані спеціальної літератури; історичний, аналітико-порівняльний, системний, логічний, математико-статистичний методи досліджень. На сьогодні система фармацевтичного забезпечення населення у Польщі розвивається у напрямку посилення державного регулювання доступності фармацевтичної допомоги через упровадження механізмів впливу на ціноутворення, реімбурсацію ліків та розвиток аптечної мережі (географічні, демографічні, фінансово-економічні фактори регуляції). У середньому на один аптечний заклад у Польщі припадає 2600 - 2767 мешканців, що відповідає середньоєвропейським показникам розвитку аптечної мережі. Доведено, що роздрібний сегмент ринку швидко зреагував на упровадження у 2012 р. нових підходів щодо проведення реімбурсації ліків. У 2011 р. його обсяг склав 28,14 млрд злотих, а у 2012 р. він зменшився на 2 млрд злотих (26,5 млрд злотих). Найбільший вплив реформа системи реімбурсації мала на розвиток рецептурного сегменту ринку. Після упровадження законодавчих змін ("Apteka dla aptekarza") спостерігалось значне зниження кількості аптечних закладів - із 14838 у грудні 2017 р. до 14419 у жовтні 2018 р. (-2,8 %). У 2018 р. спостерігається суттєве збільшення кількості закритих аптек у сільській місцевості. Так, упродовж липня 2017 р. - липня 2018 р. Із 352 закритих закладів 100 припадає на сільську місцевість. Установлено, що у 2018 р. мало місце значне превалювання кількості відкликаних над кількістю отриманих ліцензій на здійснення діяльності на роздрібному фармацевтичному ринку Польщі. Висновки: проблеми на фармацевтичному ринку Польщі мають вирішуватися з урахуванням підвищення вимог суспільства до ефективності наданої фармацевтичної допомоги, а також соціально-економічного рівня доступності ліків, рекомендованих ВООЗ.
  Повний текст PDF - 508.671 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Панфілова Г.
  • Сокуренко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Панфілова Г. Л. Аналіз сучасних організаційно-економічних підходів до функціонування аптечних закладів у Республіці Польща / Г. Л. Панфілова, І. А. Сокуренко // Соціальна фармація в охороні здоров’я. - 2019. - Т. 5, № 1. - С. 49-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sphhc_2019_5_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Панфілова Ганна Леонідівна (фармацевтичні науки)
  • Сокуренко Ірина Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського