Наукова періодика України Системи озброєння і військова техніка


Galak А. 
Filtering systems on armored vehicles of foreign countries / А. Galak, N. Sakhnenko, A. Kosarev, A. Linyvtsev // Системи озброєння і військова техніка. - 2018. - № 4. - С. 75-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soivt_2018_4_13
Вивчаючі сучасні зразки озброєння та військової техніки іноземних держав світу, проведено аналіз систем колективного захисту бронетанкової техніки. Встановлено, що наявні системи фільтрації бронеобєктів інезомених держав світу і України захищають від зброї масового ураження. Чи захищають вони від небезпечних хімічних речовин (НХР) - залишається питанням. Гібридні виклики та застосування терористичними організаціями зброї масового ураження, збройний конфлікт у Сирії, під час якого було застосовано хімічну зброю, загострення ситуації на Сході України де знаходиться велика кількість хімічно-небезпечних підприємств потребує рішення питання удосконалення системи захисту військових об'єктів та стаціонарних споруд. Перспективним напрямком вирішення окресленої проблеми є модернізація фільтрів-поглиначів бронетанкової техніки із використанням каталізаторів нейтралізації НХР, зокрема оксидних систем на сплавах титану. З метою полегшення і подальшого уловлювання НХР буде застосовуватись фотокаталітичний метод очищення повітря, в якому в ролі фотокаталізатору використовуюся оксид титану, що здатний ефективно знешкоджувати (розкладати) токсини різної природи за високих показників роботоспроможності в широкому інтервалі температур. Ведеться робота з використанням оксидних каталізаторів на титанових сплавах з подальшим удосконаленням системи колективного захисту стаціонарних споруд та бронетанкової техніки для ефективної нейтралізації НХР. Такий підхід дозволить без істотних конструкційних змін та суттєвих матеріальних витрат підвищити експлуатаційні характеристики фільтро-вентиляційних систем за рахунок додаткового встановлення у фільтр-поглинач решітки (сітки) з нанесеним шаром каталітичного матеріалу. У випадку зруйнування небезпечних хімічних об'єктів та потраплянні особового складу в хмару забрудненого повітря, що має токсичні хімічні сполуки у великих кількостях зазначені зміни систем колективного захисту, буде їх нейтралізувати за рахунок встановлення решітки з оксиду титану.
  Повний текст PDF - 702.552 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Galak А.
  • Sakhnenko N.
  • Kosarev A.
  • Linyvtsev A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Galak А. Filtering systems on armored vehicles of foreign countries / А. Galak, N. Sakhnenko, A. Kosarev, A. Linyvtsev // Системи озброєння і військова техніка. - 2018. - № 4. - С. 75-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soivt_2018_4_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського