Наукова періодика України Системи озброєння і військова техніка


Кононов Б. Т. 
Методика визначення параметрів автоматичної точної синхронізації синхронних генераторів / Б. Т. Кононов, Ю. І. Щербина, А. С. Ушаков // Системи озброєння і військова техніка. - 2018. - № 1. - С. 148-154. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soivt_2018_1_23
Розглянуто методику вибору початкових параметрів автоматичної точної синхронізації, в основу якої покладені співвідношення для визначення провалів напруги, які отримуються при розгляданні процесу точної синхронізації синхронних генераторів з використанням рівнянь Парка - Горева. Для визначення параметрів синхронізації використовуються диференціальні рівняння рівноваги напруг, записані в координатах d - q для явнополюсних синхронних генераторів, які крім статорних обмоток мають обмотки збудження й заспокійливі роторні обмотки. Рівняння рівноваги записуються спочатку для струмів, а в подальшому для потокозчеплень. Враховуючи те, що кутові частоти обертання відрізняються одна від одної, в розглядаємих рівняннях коефіцієнти при змінних не залишаються постійними, а залежать від часу та кутової частоти ковзання, що робить рівняння нелінійними. Використовуючи метод загальмованих коефіцієнтів вдається перетворити розглядаємої нелінійні диференціальні рівняння в лінійні диференціальні рівняння з коефіцієнтами, що періодичні змінюються у часі. При подальших перетвореннях ці коефіцієнти змінюються постійною складовою їх розкладу в ряд Фур'є. В результаті розв'язання розглядаємих рівнянь рівноваги напруги знайдені вирази для визначення залежності проекцій напруги на шинах системи при автоматичній точній синхронізації від початкового кута зсуву за фазою між напругами, що вмикаються, й відповідно отримана залежність величини провалу напруги при синхронізації від кута зсуву за фазою між синхронізуємими напругами. З цієї залежності знайдений допустимий з умов забезпечення якості електричної енергії кут вмикання. Розглядаючи рівняння відносного руху роторів генераторів, що вмикаються, отримані граничні фазові траєкторії в координатах "ковзання - кут", які забезпечують проведення успішної точної синхронізації з вимагаємою якістю електричної енергії в процесі синхронізації. Наведено результати розрахунків по визначенню провалів напруг й побудови зон успішної синхронізації. Викладено рекомендації щодо вибору розрахункових режимів роботи при визначенні початкових параметрів синхронізації.
  Повний текст PDF - 374.246 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кононов Б.
  • Щербина Ю.
  • Ушаков А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кононов Б. Т. Методика визначення параметрів автоматичної точної синхронізації синхронних генераторів / Б. Т. Кононов, Ю. І. Щербина, А. С. Ушаков // Системи озброєння і військова техніка. - 2018. - № 1. - С. 148-154. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soivt_2018_1_23.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського