Наукова періодика України Системи обробки інформації


Shevchenko A. 
Identification of "zero day" threats in cybersecurity using taxonometric method / A. Shevchenko, M. Tkachenko, V. Shevchenko // Системи обробки інформації. - 2018. - Вип. 1. - С. 136-141. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soi_2018_1_21
Рівень розвитку інформаційної безпеки зазвичай відстає від рівня розвитку інформаційних атак. Захист від атаки нового виду стає можливим тільки через певний проміжок часу, тому що, потрібен час на вивчення нового виду атаки, винайдення та реалізацію способу захисту. Протиріччя полягає в тому, що для того, щоб побудувати ефективний захист від нової атаки, необхідно її вивчити, а для цього необхідно її одержати. З іншого боку, розвиток систем захисту може стати неможливим внаслідок руйнування інформаційної системи під час атаки. Отже, найбільш складними є інформаційні загрози "нульового дня". Вивчено досвід медицини та біології, щодо упереджувальних дій проти вірусів та інфекцій. Встановлено аналогію підходів до боротьби проти атак "нульового дня" в кіберсистемах та підходів до боротьби з "хворобами брудних рук" в медицині. Досвід епідеміології розповсюджений на боротьбу проти кібернетичних загроз "нульового дня". За аналогією з медициною, зроблені висновки, що ефективний захист можливий, навіть якщо невідомий точний тип загрози. Можливо забезпечити стійкість інформаційної системи до будь-яких небажаних подій шляхом забезпечення високого тонусу організму. Але більш ефективний захист забезпечує ідентифікація небезпечної ситуації. У випадку відсутності відомих сигнатур атак використовують загальні ознаки небезпечної або нетипової поведінки об'єктів, що взаємодіють з інформаційною системою. Далі об'єкти розподіляються по кластерах за рівнями їх нетиповості (небезпечності). Проаналізоване використання кластерного аналізу в різних галузях діяльності людства. Для ідентифікації кібернетичних загроз обраний таксонометричний метод, який дозволяє створювати еталони за умов відсутності попередньої інформації щодо нових видів загроз. З урахуванням особливостей задач кібернетичної безпеки були вдосконалені таксонометричний метод та критерії визначення еталонних об'єктів. Експериментально перевірено та доведено можливість реалізації запропонованого підходу на звичайних бюджетних персональних комп'ютерах. Побудовано графічні ілюстрації щодо обрання еталону та побудований приклад дендрограми об'єктів взаємодії з інформаційною системою.
  Повний текст PDF - 365.294 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Shevchenko A.
  • Tkachenko M.
  • Shevchenko V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Shevchenko A. Identification of "zero day" threats in cybersecurity using taxonometric method / A. Shevchenko, M. Tkachenko, V. Shevchenko // Системи обробки інформації. - 2018. - Вип. 1. - С. 136-141. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soi_2018_1_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевченко Анна Олександрівна (1986–) (технічні науки)
  • Шевченко Анатолій Іванович (1948–) (технічні науки)
  • Шевченко Андрій Андрійович (технічні науки)
  • Ткаченко Мирослав Володимирович (технічні науки)
  • Шевченко Вікторія Едуардівна (1965–) (філологічні науки)
  • Шевченко Володимир Георгійович (технічні науки)
  • Шевченко Володимир Миколайович (фізико-математичні науки)
  • Шевченко Валентина Михайлівна (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського