Наукова періодика України Соціологічні студії


Спренне А. 
Соціологічні теорії політичної поведінки в аналізі впливу релігії на політику / А. Спренне // Соціологічні студії. - 2017. - № 1. - С. 12-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/socst_2017_1_4
Розкрито питання соціологічного вивчення взаємодії релігії й політики, зокрема впливу релігії на політичну поведінку. Висунуто гіпотезу, що релігія та політика в сучасному суспільстві залишаються тісно взаємопов'язаними, а релігійні вподобання особистості можуть впливати на її політичну поведінку. Для підтвердження такої теорії запропоновано розглянути теорії політичної поведінки, аби з'ясувати їхній пояснювальний потенціал в аналізі релігії як потенційний та реальний чинник політичної поведінки. Результатом роботи є узагальнюючий теоретичний погляд на систему чинників політичної поведінки й місце релігії в цій системі. На основі проведеного аналізу різноманітних теорій зроблено висновок: релігія та політика як соціальні інститути відіграють подібні ролі в житті людини й впливають на її формування як індивіда. Релігійний фактор багато в чому визначає політичну поведінку особистості. Здійснений теоретичний аналіз фіксує достатню теоретичну базу для проведення практичних соціологічних досліджень значущості та характеру релігійного впливу на політичну поведінку.
  Повний текст PDF - 465.499 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Спренне А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Спренне А. Соціологічні теорії політичної поведінки в аналізі впливу релігії на політику / А. Спренне // Соціологічні студії. - 2017. - № 1. - С. 12-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/socst_2017_1_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського