Байрамов Р. 
Організаційно-управлінські засади діяльності Харківської обласної федерації сумо / Р. Байрамов, А. Бондар // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2019. - № 3. - С. 26-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2019_3_6
Мета роботи - охарактеризувати організаційно-управлінські засади діяльності Харківської обласної федерації сумо. У ході дослідження проаналізовано Статут Харківської обласної федерації сумо, статистичні звіти за формою 2-ФК, навчальні програми з сумо, для оцінки діяльності Федерації проведено опитування серед жителів Харківської області, в ньому взяло участь 230 осіб віком від 17 до 55 років, тип вибірки випадковий, розрахунок вибірки проведено за стандартною методикою, SWOT-аналіз застосовано для оцінювання зовнішнього середовища федерації, в ньому взяло участь 15 фахівців сфери фізичної культури та спорту. З'ясовано, що громадська організація "Харківська обласна федерація сумо" зареєстрована у 2009 р. з метою сприяння розвитку сумо, діє на підставі Статуту. У Харківській області 94 спортсмени займається сумо, при цьому 48,7 % опитаних мешканців Харківської області вважають сумо непопулярним видом спорту в нашій країні, 76 % респондентів взагалі не цікавляться даним видом спорту і лише 4,3 % цікавляться, при цьому виявлено низький рівень поінформованості населення щодо сумо у даному регіоні. 80% опитаних вважають за потрібне розвивати сумо в Харківській області. Висновки: отримані результати доповнюють і розширюють сучасні наукові дані щодо розвитку неолімпійського спорту, розвитку сумо, методики викладання сумо. Дослідженням визначено стан розвитку сумо у Харківській області, структуру, напрями діяльності громадської організації фізкультурно-спортивного напрямку "Харківської обласної федерації сумо" згідно Статуту. Опитування пересічних громадян показало, що, на думку більшості з них, Федерації слід активізувати маркетингову діяльність, збільшити кількість трансляцій змагань на телебаченні, створити офіційні сайти федерацій і клубів у мережі Інтернет. Оцінки експертів підтверджують думку громадян, що найбільші можливості для подальшого розвитку федерації відкриває популяризація сумо серед населення та розширення асортименту послуг самої федерації, підвищення якості та реклама власних послуг, а також законодавчі зміни. На думку пересічних громадян і за оцінками експертів, держава має найменший вплив на розвиток сумо в нашій країні і на діяльність Федерації.
  Повний текст PDF - 395.365 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Байрамов Р.
  • Бондар А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Байрамов Р. Організаційно-управлінські засади діяльності Харківської обласної федерації сумо / Р. Байрамов, А. Бондар // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2019. - № 3. - С. 26-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2019_3_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бондар Анастасія Сергіївна (фізичне виховання та спорт)
  • Бондар Анна Андріївна (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського