Наукова періодика України Slobozhanskyi herald of science and sport


Тимрук-Скоропад К. 
Використання методів дослідження в процесі легеневої реабілітації та фізичної терапії осіб з хронічним обструктивним захворюванням легень (огляд клінічних настанов) / К. Тимрук-Скоропад // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2018. - № 4. - С. 5-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2018_4_3
На сьогоднішній день аналіз методів дослідження та показників, на основі яких відбувається оцінювання важливих сфер фізичного, функціонального та психоемоційного стану пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) на різних етапах фізичної терапії є актуальним. Мета роботи - проаналізувати та систематизувати рекомендації щодо використання методів дослідження в процесі легеневої реабілітації та фізичної терапії при хронічному обструктивному захворюванні легень. Проведено огляд доступних клінічних настанов діагностування, лікування та легеневої реабілітації пацієнтів з ХОЗЛ. Проаналізовано 13 клінічних настанов. У відібраних клінічних настановах оцінено такі категорії методів дослідження та показники: діагностичні критерії, критерії участі пацієнтів у програмі легеневої реабілітації, прогностичні критерії, критерії вибору стратегії легеневої реабілітації та фізичної терапії, маркери ефективності. Наведені у клінічних настановах методи дослідження, за допомогою яких рекомендовано оцінювати пацієнтів з ХОЗЛ у лікувально-відновному процесі, згруповано так: методи дослідження та показники функціонального стану дихальної і серцево-судинної системи, оцінювання рівня задишки, рівня якості життя і прояву симптомів ХОЗЛ, рівня фізичної працездатності та інтегральні показники. Висновки: більшість рекомендацій щодо використання методів дослідження пацієнтів з ХОЗЛ обгрунтовано для діагностування, прогнозування й вибору стратегії медикаментозного лікування та проведення кисневої терапії. Більшість рекомендацій недостатньо сфокусовано на використанні методів дослідження та показників як прогностичних критеріїв і маркерів поточної і віддаленої ефективності фізичної терапії. Виокремлено групи методів дослідження та показників, за допомогою яких рекомендовано оцінювати пацієнтів з ХОЗЛ на етапах діагностування, відбору пацієнтів, прогнозування перебігу захворювання, вибору стратегії програми легеневої реабілітації та оцінювання її ефективності.
  Повний текст PDF - 505.289 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тимрук-Скоропад К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тимрук-Скоропад К. Використання методів дослідження в процесі легеневої реабілітації та фізичної терапії осіб з хронічним обструктивним захворюванням легень (огляд клінічних настанов) / К. Тимрук-Скоропад // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2018. - № 4. - С. 5-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2018_4_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тимрук-Скоропад Катерина Анатоліївна (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського