Наукова періодика України Серце і судини


Панчук О. В. 
Можливості застосування лазерної допплерівської флоуметрії для визначення та оцінки характеристик кровотоку під час проведення корекцій косметичних дефектів черевної стінки / О. В. Панчук, В. Г. Мішалов, І. М. Лещишин, О. І. Охоцька, П. Л. Бик, Є. Г. Донець // Серце і судини. - 2019. - № 2. - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2019_2_5
Мета роботи - визначити можливість використання лазерної допплерівської флоуметрії (ЛДФ) для дослідження кровотоку в судинах передньої черевної стінки (ПЧС) з метою поліпшення результатів лікування хворих з ожирінням I - II ступеня з косметичними дефектами ПЧС та розробки нових методик. Дослідження кровотоку в ПЧС за допомогою ЛДФ проведено у 132 хворих. Серед них переважали жінки (116 (87,9 %)). Середній вік пацієнтів становив (<$E43,4~symbol С~10,3>) року. Всі пацієнти мали ожиріння I або II ступеня. Середній індекс маси тіла становив (<$E32,8~symbol С~2,7>) кг/м<^>2. Пацієнтів було розподілено на дві групи: основну - 64 (48,5 %) пацієнти, яким виконували абдомінопластику в поєднанні з іншою симультанною операцією та ліпосакцією (ліпоабдомінопластику) та контрольну - 68 (51,5 %) пацієнтів, котрим проводили абдомінопластику в поєднанні з іншою симультанною операцією без ліпосакції. Середня тривалість операції в основній групі становила (<$E255,3~symbol С~23,5>) хв, у контрольній - (<$E210,2~symbol С~21,2>) хв. Пацієнтів було обстежено в доопераційний період згідно зі стандартами МОЗ України. ЛДФ проводили до та під час хірургічної операції і впродовж 10 днів післяопераційного періоду для визначення показників мікроциркуляції (ПМ) ПЧС. Під час дослідження ПМ у контрольній та основній групах до лікування статистично значущої різниці не виявлено (p = 0,83). З'ясовано, що відразу після операції порушується співвідношення між низькочастотними ритмами, які характеризують активний механізм мікроциркуляції, і високочастотними та серцевим ритмами. В нормі амплітуда вазомоцій становить 20 - 25 % від рівня ЛДФ-сигналу, відразу після операції знижується до 46 - 55 % за частоти коливань 6 - 8 за 1 хв. Середній термін відновлення ПМ до вихідного рівня - 8 діб, максимальний - 11 діб (у курця з цукровим діабетом 2 типу). Виявлено зменшення рівня мікроциркуляції протягом 1 - 2 діб після операції в групі ліпосакції на 5,2 % більше, ніж у контрольній групі. Між групами не виявлено статистично значущої різниці в динаміці змін ПМ протягом періоду дослідження (p = 0,767). Висновки: встановлено, що під час проведення ліпоабдомінопластики не відбувається критичного зменшення ПМ у клаптях у порівнянні з класичною абдомінопластикою. "Ішемічний криз" у клаптях після ліпоабдомінопластики припадає на перші 2 доби післяопераційного періоду. В подальшому відзначено прогресивне відновлення мікроциркуляції в клаптях. Доведено безпечність одномоментного проведення абдомінопластики з ліпосакцією. Перевагою ліпоабдомінопластики є краща мобілізація клаптів, що зменшує необхідну дисекцію клаптя, зберігає м'язово-шкірні перфоранти, сприяє одержанню кращих контурів тіла та зменшенню ризику повторних корекцій у післяопераційний період.
  Повний текст PDF - 1.389 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Панчук О.
  • Мішалов В.
  • Лещишин І.
  • Охоцька О.
  • Бик П.
  • Донець Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Панчук О. В. Можливості застосування лазерної допплерівської флоуметрії для визначення та оцінки характеристик кровотоку під час проведення корекцій косметичних дефектів черевної стінки / О. В. Панчук, В. Г. Мішалов, І. М. Лещишин, О. І. Охоцька, П. Л. Бик, Є. Г. Донець // Серце і судини. - 2019. - № 2. - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2019_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Панчук Орест Вікторович (1989–) (медичні науки)
  • Мішалов Володимир Григорович (медичні науки)
  • Лещишин Іван Михайлович (медичні науки)
  • Охоцька Ольга Ігорівна (медичні науки)
  • Бик Павло Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського