Наукова періодика України Серце і судини


Журавльова Л. В. 
Застосування стандартного протоколу трансторакальної ехокардіографії в клінічній практиці / Л. В. Журавльова, О. О. Янкевич // Серце і судини. - 2019. - № 2. - С. 73-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2019_2_11
Нині трансторакальна ехокардіографія є потужним і гнучким інструментом, який забезпечує якісне лікування пацієнтів з кардіоваскулярними захворюваннями. Розвиток нових технологій і збільшення кількості ехокардіографічних розрахунків потребує уніфікованого підходу до дослідження та презентації одержаних даних. Щоденна практика демонструє значну варіабельність ехокардіографічних протоколів, які використовують у різних лікувальних закладах. Ці розбіжності ускладнюють інтерпретацію одержаних даних. У 1980 р. Американське товариство з ехокардографії (ASE) опублікувало перші рекомендації з проведення ехокардіографічного дослідження. Пізніше було запропоновано нові ультразвукові методи (безперервнохвильова, імпульсна, тканинна допплерографія, стрес-ехокардіографія, крізьстравохідна ехокардіографія, контрастне дослідження, технологія відстеження міток) і ехокардіографія стала ще складнішою. В 2011 р. експертами ASE були опубліковані детальні рекомендації щодо обладнання ехокардіографічної лабораторії, вимог до кваліфікації медичного персоналу, ретельного відбору хворих, протоколу дослідження і презентації результатів. У 2019 р. рекомендації щодо послідовності проведення ехокардіографії та одержання даних були запропоновані ASE для широкого використання. Інша організація - Європейська асоціація кардіоваскулярної візуалізації (EACVI) сфокусувала увагу на проблемі презентації даних. У 2017 р. EACVI опублікувала пропозиції експертів щодо стандартизації ехокардіографічного рапорту. Проаналізовано та пояснено значення показників стандартного протоколу для клінічної практики. Протокол включає оцінку розмірів та об'ємів камер серця разом із допплерівськими показниками гемодинаміки, які підтверджено та задокументовано в численних дослідженнях. Окрім ехокардіографічних даних, стандартний протокол містить ідентифікаційну інформацію про пацієнта, антропометричні дані, частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск та основні технічні характеристики ультразвукового сканера. Впровадження універсальної системи презентації результатів у рутинну практику сприятиме поліпшенню загальної якості надання медичної допомоги.
  Повний текст PDF - 1.539 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Журавльова Л.
  • Янкевич О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Журавльова Л. В. Застосування стандартного протоколу трансторакальної ехокардіографії в клінічній практиці / Л. В. Журавльова, О. О. Янкевич // Серце і судини. - 2019. - № 2. - С. 73-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2019_2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Журавльова Лариса Володимирівна (1961–) (медичні науки)
  • Янкевич Олександр Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського