Наукова періодика України Серце і судини


Пиптюк О. В. 
Остеопротегерин як маркер у лікуванні хворих із синдромом діабетичної стопи / О. В. Пиптюк, В. О. Пиптюк // Серце і судини. - 2017. - № 4. - С. 91-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2017_4_15
Мета роботи - проаналізувати динаміку рівня остеопротегерину (OPG) в комплексному лікуванні хворих із синдромом діабетичної стопи (СДС). Під спостереженням перебувало 118 хворих із нейроішемічною формою СДС, які проходили обстеження та лікування у відділенні хірургії Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська. Вік пацієнтів - у середньому (59,4 +- 8,3) року. У 86 зі 118 аналізованих хворих був гнійно-некротичний процес III - IV стадії за F. W. Wagner. У дослідженні порівнювали 2 групи хворих і групу контролю, рівнозначні за тендерними ознаками, віком і тривалістю захворювання на цукровий діабет (ЦД) (від 5 до 15 років). У 74 % хворих рівень глікованого гемоглобіну становив (7,9 +- 1,4) % (7,5 +- 8,0 %). Пацієнтів із гнійно-некротичними ураженнями стопи III - IV стадії за F. W. Wagner (86 осіб) було розподілено на 2 групи. У першу ввійшли 49 хворих з оперативними втручаннями за показаннями, у другу - 37 осіб з додатковою остеоперфорацією ураженої кінцівки. Групу контролю утворили 32 хворих на ЦД 2 типу з периферичною формою оклюзивного атеросклеротичного процесу без гнійно-некротичних уражень стопи. Досліджено динаміку рівня OPG у крові за допомогою методу імуноферментного аналізу. Тяжкість ішемічного пошкодження кінцівки оцінювали шляхом визначення рівня парціального тиску кисню (ТсPO2) за допомогою апарата ТСМ4 (Radiometr). Рівень OPG у групі контролю становив 8,2 пмоль/л за ТсPO2 (27,4 +- 5,2) мм рт. ст. На 10-ту добу в групі контролю відзначено приріст ТсPO2 на 40 - 50 %, при цьому рівень OPG становив 7,5 пкмоль/л. У хворих досліджуваних груп з гнійно-некротичними ураженнями стопи III - IV стадії за F. W. Wagner рівень OPG під час госпіталізації становив 17,5 пкмоль/л (p = 0,012 за критерієм Крускала - Волліса). У першій групі хворих на 10-ту добу післяопераційного періоду на тлі відносно позитивного перебігу патологічного процесу відзначено приріст ТсPO2 на 30 %. При цьому рівень OPG дорівнював 16,1 пкмоль/л (p = 0,006 за критерієм Крускала - Волліса). У другій групі хворих приріст ТсPO2 на 10-ту добу становив 43 %, рівень OPG - 20,7 пкмоль/л (p = 0,006 за критерієм Крускала - Волліса). Зберегти опорну функцію стопи у другій досліджуваній групі вдалося у 32 (86,5 %) пацієнтів. Висновки: у пацієнтів із СДС III - IV стадії за F. W. Wagner концентрація OPG збільшується на 113 % у порівнянні із хворими без деструктивних процесів. Підвищення рівня OPG у хворих із СДС III - IV стадії за F. W. Wagner, які перенесли операцію з остеоперфорації великогомілкової кістки, на 18,3 % у порівнянні з вихідними даними (p << 0,01), вказує на розвиток неоангіогенезу.
  Повний текст PDF - 1.164 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пиптюк О.
  • Пиптюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пиптюк О. В. Остеопротегерин як маркер у лікуванні хворих із синдромом діабетичної стопи / О. В. Пиптюк, В. О. Пиптюк // Серце і судини. - 2017. - № 4. - С. 91-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2017_4_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пиптюк Олександр Володимирович (медичні науки)
  • Пиптюк Володимир Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського