Наукова періодика України Серце і судини


Чендей Т. В. 
Реєстр гострих коронарних синдромів у Закарпатті: перші результати / Т. В. Чендей, Я. Г. Раточка, В. В. Логойда // Серце і судини. - 2017. - № 2. - С. 37-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2017_2_8
Мета роботи - проаналізувати дані Реєстру гострих коронарних синдромів (ГКС) у Закарпатській області за 2016 р. Реєстр ГКС у Закарпатській області (далі - Реєстр) започаткований 1 січня 2016 р. У ньому систематично збирають інформацію про всі випадки ГКС, зареєстровані в мережі лікувально-профілактичних закладів області. Реєстр становить собою обсерваційне ретроспективне регіональне дослідження на базі одного центру. Дослідження передбачало систематичне централізоване збирання даних про всі випадки ГКС та гострих інфарктів міокарда (ПМ), зареєстровані в мережі лікувально-профілактичних закладів області, шляхом заповнення спеціально розробленої електронної форми реєстрації. Протягом 9 місяців 2016 р. в Реєстр було внесено дані про 904 пацієнтів з різними формами ГКС, зокрема 291 (32,2 %) випадок ГКС з елевацією сегмента ST та 319 (35,3 %) - ГІМ із зубцем Q (Q-IM). Серед пацієнтів з ГКС з елевацією сегмента ST медіана часу від початку симптомів до встановлення діагнозу становила 140 хв (міжквартильний розмах 70,0 - 360,0), у 113 (45,4 %) пацієнтів діагноз був установлений до 2 год від початку симптомів, у 189 (75,9 %) - до 6 год, у 224 (90,0 %) - до 12 год. Первинне черезшкірне коронарне втручання (ПКВ) виконано 261 пацієнту (28,9 % усіх ГКС), тромболітичну терапію проведено у 56 пацієнтів (6,2 %). Смертність серед усіх пацієнтів з ГКС становила 14,2 % з суттєвими відмінностями між районами (0 % у Перечинському та Міжгірському районах, 26,7 % - у Воловецькому. 29,3 % - у Виноградівському, 37,5 % - у Великоберезнянському). Смертність серед пацієнтів, яким виконали ПКВ, становила 7,3 %; у когорті пацієнтів, котрим не проводили ПКВ, смертність становила 17,0 %, що відповідає відносному ризику 0,43 (95 % довірчий інтервал 0,27 - 0,68, NNT = 10,3). Серед усіх випадків смерті частка смертей після ПКВ у середньому становила 24,1 %. Спостерігали суттєві відмінності цього показника між районами - від 0 % у Берегівському, Міжгірському, Перечинському, Рахівському до 50 % у Великоберезнянському і Воловецькому районах. Існував стійкий тренд до нижчого рівня смертності за збільшення частки пацієнтів, яким проводили реперфузійну терапію. Зіставлення даних Реєстру щодо смертності з даними офіційної медичної статистичної звітності виявило систематичне перевищення показників смертності за даними офіційної статистики порівняно з даними Реєстру (14,2 % у порівнянні з 21,7 %). Висновки: аналіз даних Реєстру вказує на недостатнє виявлення ГКС (особливо ГКС без елевації сегмента БТ та ГІМ без зубця Q), наявність суттєвих відмінностей між адміністративно-територіальними одиницями Закарпатської області щодо показників якості надання медичної допомоги пацієнтам з ГКС та суттєве (на 57 %) зниження рівня смертності від ГІМ у разі проведення реперфузійної терапії.
  Повний текст PDF - 3.111 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чендей Т.
  • Раточка Я.
  • Логойда В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чендей Т. В. Реєстр гострих коронарних синдромів у Закарпатті: перші результати / Т. В. Чендей, Я. Г. Раточка, В. В. Логойда // Серце і судини. - 2017. - № 2. - С. 37-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2017_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чендей Тарас Васильович (медичні науки)
  • Логойда Василь Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського