Наукова періодика України Серце і судини


Бензар І. М. 
Розроблення і впровадження протоколу лікування судинних аномалій у дітей в умовах багатопрофільного стаціонару / І. М. Бензар, А. Ф. Левицький, В. П. Притула, О. М. Ліщишина // Серце і судини. - 2017. - № 2. - С. 78-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2017_2_13
Мета роботи - оцінити ефективність і безпечність методів лікування судинних аномалій у дітей згідно із затвердженим протоколом у багатопрофільному стаціонарі з урахуванням ускладнень лікувальних маніпуляцій. Здійснено проспективне дослідження результатів лікування 197 дітей із судинними аномаліями на базі однієї багатопрофільної клініки за період від січня 2011 р. до грудня 2016 р. Вік пацієнтів становив від 1 місяця до 18 років. Тактика лікування базувалася на даних затвердженого протоколу й охоплювала консервативну терапію, склеротерапію, ендоваскулярну емболізацію, хірургічне видалення та комбінацію зазначених методів. Оцінювали результат лікування та ускладнення лікарських маніпуляцій. З метою визначення тактики лікування в усіх пацієнтів виконували ультразвукове дослідження, а також комп'ютерну томографію з контрастним підсиленням або магнітно-резонансну томографію. Судинні пухлини - інфантильні гемангіоми - діагностовано у 61 (31 %) дитини, судинні мальформації (СМ) - у 136 (69 %). З-поміж 61 пацієнта із судинними пухлинами 58 (95 %) одержували лише консервативну терапію, у 3 (5 %) було застосовано комбінацію консервативного лікування з подальшим хірургічним втручанням. Серед 127 дітей із СМ з повільним кровотоком 18 (14,2 %) одержували консервативне лікування, 97 (76,4 %) проведено склерозувальну терапію, у 5 (3,9 %) застосовано хірургічне втручання та у 7 (5,5 %) - комбінацію лікувальних маніпуляцій. З-поміж 9 пацієнтів із СМ зі швидким кровотоком 2 (22,2 %) проведено ендоваскулярну емболізацію, у 5 (55,6 %) - емболізацію і склеротерапію та у 2 (22,2 %) застосовано комбінацію емболізації, склеротерапії та хірургічного видалення. Ускладнення виникли у 2 (1 %) пацієнтів: в однієї дитини - шкірна алергійна реакція після склеротерапії із застосуванням ОК-432, у другої - транзиторна гіпоглікемія на тлі консервативного лікування beta-адреноблокаторами. Висновки: впровадження діагностичного та лікувального алгоритму на основі затвердженого протоколу в багатопрофільній лікарні має позитивні результати з допустимим рівнем ускладнень у дітей із судинними аномаліями.
  Повний текст PDF - 1.149 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бензар І.
  • Левицький А.
  • Притула В.
  • Ліщишина О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бензар І. М. Розроблення і впровадження протоколу лікування судинних аномалій у дітей в умовах багатопрофільного стаціонару / І. М. Бензар, А. Ф. Левицький, В. П. Притула, О. М. Ліщишина // Серце і судини. - 2017. - № 2. - С. 78-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2017_2_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бензар Ірина Миколаївна (медичні науки)
  • Левицький Анатолій Феодосійович (медичні науки)
  • Притула Василь Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського