Наукова періодика України Серце і судини


Амосова К. М. 
Ефективність уніфікованого покрокового алгоритму лікування для забезпечення контролю артеріального тиску у хворих з артеріальною гіпертензією в амбулаторній практиці: результати дослідження ПЕРФЕКТ / К. М. Амосова, Ю. В. Руденко, О. І. Рокита, І. Ю. Кацитадзе // Серце і судини. - 2014. - № 1. - С. 34-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2014_1_7
Мета роботи - визначити ефективність "Програми з оптимізації контролю артеріального тиску у хворих з артеріальною гіпертензією", яка б передбачала уніфікований покроковий спрощений алгоритм антигіпертензивної терапії на базі фіксованої комбінації амлодипіну та периндоприлу, коректного домашнього моніторингу артеріального тиску й освітніх матеріалів для пацієнтів щодо досягнення цільового офісного і нормального домашнього артеріального тиску (АТ) у хворих з неускладненою артеріальною гіпертензією (АГ) та підвищення їх прихильності до лікування в загальній амбулаторній практиці лікаря-кардіолога. У відкритому проспективному дослідженні ПЕРФЕКТ взяли участь 53 амбулаторних кардіологи лікувальних установ Києва, які залучили 501 пацієнта віком від 35 до 70 років (середній вік <$E58,0~symbol С~0,4> року) з неускладненою есенціальною АГ, з АТ >> 160/100 мм рт. ст., якщо їх раніше не лікували, або <$Esymbol У~140/90> мм рт. ст. у таких, що лікували. Протягом 6 міс влаштовано шість візитів та два додаткові за потребою. Під час першого візиту лікар визначав АТ за допомогою стандартизованого автоматичного приладу Microlife BRW200 з універсальною манжетою. Хворого забезпечили осцилометричним автоматичним прибором Microlife BP3AG1, навчили ним користуватися, провели бесіду щодо модифікації способу життя та призначили фіксовану комбінацію периндоприлу й амлодипіну ("Бі-Престаріум", "Серв'є", Франція) у дозі 5/5, 5/10, 10/5 або 10/10 мг за вибором лікаря (1-й крок). Перед кожним наступним візитом хворий 7 діб двічі на добу самостійно вимірював АТ та фіксував результати в щоденнику. У разі недосягнення цільового офісного АТ (<< 140/90 мм рт. ст.) на подальших візитах підвищували дозу "Бі-Престаріуму" до максимально переносної (2-й крок) і послідовно призначали індапамід-ретард ("Арифон-ретард", "Серв'є", Франція) по 1,5 мг/добу (3-й крок), спіронолактон по 25 мг двічі на добу (4-й крок), моксонідин у дозі від 0,2 до 0,6 мг/добу або доксазозин по 4 - 8 мг/добу (5-й крок). У хворих, які одержували антигіпертензивну терапію до введення у дослідження, під час першого візиту, у всіх пацієнтів під час завершального оцінювали прихильність до лікування за допомогою анкет (X. Girrerd та співавт, 2001). Ефективність лікування оцінено за первинними кінцевими точками: кількість хворих, котрі досягли цільового рівня офісного АТ через 6 міс спостереження та хворих з нормальним домашнім АТ (<< 135/85 мм рт. ст) і вторинними кінцевими точками: зміни у прихильності до лікування та частота виникнення побічних впливів антигіпертензивної терапії.
  Повний текст PDF - 183.938 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Амосова К.
  • Руденко Ю.
  • Рокита О.
  • Кацитадзе І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Амосова К. М. Ефективність уніфікованого покрокового алгоритму лікування для забезпечення контролю артеріального тиску у хворих з артеріальною гіпертензією в амбулаторній практиці: результати дослідження ПЕРФЕКТ / К. М. Амосова, Ю. В. Руденко, О. І. Рокита, І. Ю. Кацитадзе // Серце і судини. - 2014. - № 1. - С. 34-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2014_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Амосова Катерина Миколаївна (1956–) (медичні науки)
  • Руденко Юлія Володимирівна (медичні науки)
  • Рокита Оксана Ігорівна (медичні науки)
  • Кацитадзе Ігор Юрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського