Наукова періодика України Серце і судини


Кобза І. І. 
Профілактика ішемічного інсульту в пацієнтів з оклюзією внутрішньої сонної артерії: магістралізація зовнішньої сонної артерії / І. І. Кобза, А. П. Мелень, Р. І. Трутяк, Т. І. Кобза // Серце і судини. - 2013. - № 3. - С. 37-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2013_3_6
Встановлено частоту ішемічних подій у пацієнтів, які перенесли ендартеректомію із зовнішньої сонної артерії, та визначено роль цього втручання в профілактиці ішемічних інсультів. Проаналізовано наслідки лікування 105 пацієнтів з оклюзією внутрішньої сонної артерії, які перенесли 108 операцій магістралізації зовнішньої сонної артерії у відділенні судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні в період від 2002 до 2012 р., та 10 хворих із оклюзією внутрішньої сонної артерії, лікованих консервативними методами. Оцінено ранні (до 30 діб) та віддаленні наслідки (від 3 до 48 міс; медіана 18 міс) операції. Показник смерть та інсульт у перші 30 діб після магістралізації становив 2,7 % (3 випадки) - один інтраонераційний та два післяопераційні інсульти. В одного (0,9 %) хворого в ранній післяопераційний період діагностовано тромбоз зовнішньої сонної артерії без будь-якої неврологічної симптоматики. Інші ускладнення, такі як ураження черепно-мозкових нервів, виявлено у 9 (8,3 %) хворих та гіперперфузійний синдром - у 8 (7,4 %). У підгрупі із 34 пацієнтів, яким другим етапом виконували каротидну ендартеректомію з контралатеральної внутрішньої сонної артерії, в одного (2,9 %) в ранній післяопераційний період виник інтраопераційно геморагічний інсульт унаслідок гіперперфузій мозку з летальним наслідком через 2 міс. У 72 пацієнтів (у 62, або 59 %, після магістралізації зовнішньої сонної артерії; 10 хворих лікували консервативно) оцінено віддалені наслідки терапії. У 2 (3,2 %) оперованих виникло гостре порушення мозкового кровообігу в іпсилатеральній півкулі, в одного (1,6 %) - з летальним наслідком у порівнянні з одним (10 %) випадком іпсилатерального ішемічного інсульту у контрольній групі (<$Eroman p~>>~0,05>). Головною причиною смерті був інфаркт міокарда: у 3(4,8 %) хворих з основної групи - через 10,22 та 23 міс. відповідно і в одного (10 %) з контрольної - через 5 міс. від початку спостереження.
  Повний текст PDF - 91.054 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кобза І.
  • Мелень А.
  • Трутяк Р.
  • Кобза Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кобза І. І. Профілактика ішемічного інсульту в пацієнтів з оклюзією внутрішньої сонної артерії: магістралізація зовнішньої сонної артерії / І. І. Кобза, А. П. Мелень, Р. І. Трутяк, Т. І. Кобза // Серце і судини. - 2013. - № 3. - С. 37-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2013_3_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кобза Ігор Іванович (медичні науки)
  • Мелень Андрій Петрович (медичні науки)
  • Мелень Андрій Петрович (медичні науки)
  • Трутяк Роман Ігорович (медичні науки)
  • Кобза Тарас Ігорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського