Наукова періодика України Серце і судини


Гудз І. М. 
Роль кросектомії в рецидиві варикозної хвороби / І. М. Гудз, В. З. Лавринець, О. І. Гудз, І. В. Дмитрів, М. М. Багрій // Серце і судини. - 2012. - № 4. - С. 63-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2012_4_10
Мета роботи - вивчити роль кросектомії у розвитку рецидиву варикозної хвороби (ВХ) і розробити шляхи запобігання цьому процесу. Проаналізовано лікування 68 хворих, прооперованих з приводу ВХ за наявними стандартами. За класифікацією СЕАР, всі обстежені відповідали категорії C2-C4EpAsPr. Залежно від завдань дослідження їх розподілено на дві групи: 1-ша (основна) - 32 хворих, у яких під час кросектомії (КЕ) використано власну методику формування анатомічного бар'єра для запобігання можливому неоангіогенезу (НА) в зоні сафено-стегнового з'єднання (ССЗ); 2-га (контрольна) - 36 хворих, у яких проведено традиційну КЕ із перев'язуванням вен шовним матеріалом, що не розсмоктується. Для вивчення можливої ролі варикозно зміненої стінки кукси великої підшкірної вени у розвитку процесів НА у частини хворих взяли фрагменти вказаної вени із зони ССЗ для морфологічного дослідження. Після виписування зі стаціонару хворим призначено компресійну терапію протягом 3 міс і тривалий прийом флеботропних препаратів. За рекомендаціями доказової медицини, препаратом вибору є оригінальна мікронізована очищена фракція флавоноїдів. Контрольні обстеження проведено через 12, 24 і 36 міс. У цьому випадку, крім клінічного обстеження, заповнення опитувальника CIVIQ, обов'язково виконували кольорове дуплексне сканування зони ССЗ з метою виявлення можливого неорефлюксу. Контрольними ультразвуковими дослідженнями встановлено, що протягом трьох років після венекзерезу з причини некоректної КЕ в ділянці ССЗ у контрольній групі частота виявлення патологічних рефлюксів сягала 16,6 %, тоді як у основній - 3,12 %. Вияви неоваскуляризації за традиційного проведення КЕ констатовано ще у 16,6 %, водночас як у основній групі завдяки застосуванню бар'єрної техніки не зафіксовано жодного випадку НА. Таким чином, майже у кожного третього хворого, прооперованого з використанням традиційної техніки венекзерезу, в ділянці КЕ спостережено вияви неорефлюксу. Зареєстровані під час обстеження ознаки патологічних рефлюксів у ділянці ССЗ тільки в третині випадків супроводжувалися клінічно значущими ознаками рецидиву ВХ.
  Повний текст PDF - 1.362 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гудз І.
  • Лавринець В.
  • Гудз О.
  • Дмитрів І.
  • Багрій М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гудз І. М. Роль кросектомії в рецидиві варикозної хвороби / І. М. Гудз, В. З. Лавринець, О. І. Гудз, І. В. Дмитрів, М. М. Багрій // Серце і судини. - 2012. - № 4. - С. 63-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2012_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гудз Іван Михайлович (медичні науки)
  • Гудз Олексій Іванович (медичні науки)
  • Дмитрів Ірина Володимирівна (медичні науки)
  • Багрій Микола Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського