Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Стаднюк Л. А. 
Кардіоваскулярний ризик та стан органів-мішеней у хворих на артеріальну гіпертензію різного віку при високо- та низьконормальному рівнях тиреотропного гормону / Л. А. Стаднюк, О. А. Кононенко, М. В. Олійник, О. В. Давидович, І. Р. Мікропуло // Семейная медицина. - 2019. - № 1. - С. 71-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2019_1_13
Значна поширеність артеріальної гіпертензії (АГ) та захворювань щитоподібної залози (ЩЗ) в українській популяції зумовлює їх коморбідність та необхідність вивчення можливого впливу функціонального стану ЩЗ на фактори серцево-судинного ризику (ССР) і стан органів-мішеней у хворих на АГ різного віку. Мета дослідження - вивчення вираженості факторів ССР та стану органів-мішеней у хворих середнього та похилого віку з АГ за високонормального і низьконормального рівнів тиреотропного гормону (ТТГ) у порівнянні з частотою таких порушень у пацієнтів з АГ та субклінічним гіпотиреозом (СГ). Обстежено 123 пацієнти віком від 45 до 75 років з АГ 1 - 2 ступеня та рівнями ТТГ у межах 0,4 - 9,9 мОД/л, які було розподілено на групи за рівнем ТТГ га за віком. Було застосовано наступні методи обстеження: антропометрія, вимірювання АТ; аналіз крові на вміст ТТГ, Т4 вільгі., Т4 вільн., ліпідограма, глюкоза крові натще, креатинін; ехокардіографія, дуплексне дослідження сонних артерій. У пацієнтів похилого віку з високонормальним ТТГ виявлено більшу частоту факторів ССР та уражень органів-мішеней (дисліпідемії, ГЛШ, потовщення КІМ, порушення толерантності до глюкози) у порівнянні з пацієнтами з низьконормальним ТТГ. Частота порушень у пацієнтів похилого віку з високонормальним ТТГ не відрізнялась від такої у пацієнтів із СГ. Заключення: доведено, що високонормальний рівень ТТГ у пацієнтів похилого віку з АГ асоціює з підвищенням ССР. Такі пацієнти потребують ретельного контролю показників ліпідного та вуглеводного обміну, а також функції ЩЗ для розгляду питання адекватної корекції.
  Повний текст PDF - 909.593 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стаднюк Л.
  • Кононенко О.
  • Олійник М.
  • Давидович О.
  • Мікропуло І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стаднюк Л. А. Кардіоваскулярний ризик та стан органів-мішеней у хворих на артеріальну гіпертензію різного віку при високо- та низьконормальному рівнях тиреотропного гормону / Л. А. Стаднюк, О. А. Кононенко, М. В. Олійник, О. В. Давидович, І. Р. Мікропуло // Семейная медицина. - 2019. - № 1. - С. 71-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2019_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стаднюк Леонід Антонович (медичні науки)
  • Кононенко Олексій Анатолійович (медичні науки)
  • Кононенко Олена Анатоліївна (медичні науки)
  • Олійник Марина Валеріївна (медичні науки)
  • Давидович Оксана Василівна (медичні науки)
  • Мікропуло Ірина Ростиславівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського