Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Шекера О. Г. 
Рання оцінка розвитку кардіоваскулярної патології у безсимптомних пацієнтів із субклінічним гіпотиреозом / О. Г. Шекера, Х. М. Кухарчук // Семейная медицина. - 2018. - № 2. - С. 41-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_2_9
Сьогодні дуже активно обговорюється питання впливу субклінічного гіпотиреозу (СГ) на розвиток і прогресування кардіоваскулярної патології (КВП). Важливість цієї патології зумовлена ще й тим, що протягом першого року від 5 до 15 % випадків СГ переходять у маніфестну форму з розвитком кардіоваскулярних ускладнень у 70 - 80 % хворих. За даними різних авторів, кардіоваскулярні ураження спостерігаються у більшості (у 70 - 82 %) хворих на гіпотиреоз, часто є першим проявом захворювання. А клінічні прояви КВП виникають у 25 - 50 % пацієнтів із СГ. У наукових дослідженнях, що присвячені СГ, виявлено ознаки порушення метаболізму глюкози, що теж є фактором кардіоваскулярного ризику. Мета дослідження - оцінювання методів індивідуального прогнозування та цілеспрямованого раннього виявлення кардіоваскулярного ризику у пацієнтів із СГ. Проведено аналітичний огляд наукових публікацій з використанням пошукової системи JAMA, Scholar та PubMed за останні 10 років. Шкала SCORE надає змогу швидко й легко оцінити загальний ризик кардіоваскулярної смертності для кожної людини, а також спрогнозувати його динаміку в майбутньому й визначити конкретні шляхи його зниження. Шкала PROCAM - це метод розрахунку глобального десятирічного ризику розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС) у жінок і чоловіків. Шкала ASSIGN оцінює 10-річний пік розвитку КВП, включаючи летальність від кардіоваскулярних захворювань, діагноз ІХС, цереброваскулярної хвороби під час виписки зі стаціонару або втручання на коронарній артерії. Шкала ризику Рейнольдса оцінює 10-річний сумарний ризик кардіоваскулярних подій (ІМ, ішемічного інсульту, реваскуляризації коронарних артерій і летальності від кардіоваскулярних захворювань). Фрамінгемська шкала надає змогу оцінити десятирічний ризик розвитку кардіоваскулярних подій в осіб, які не мають клінічних проявів КВП. Заключення: використання шкал у пацієнтів із СГ без симптомів кардіоваскулярних уражень надасть змогу лікарям покращити профілактичні заходи в осіб з високим рівнем зику розвитку КВП.
  Повний текст PDF - 252.61 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шекера О.
  • Кухарчук Х.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шекера О. Г. Рання оцінка розвитку кардіоваскулярної патології у безсимптомних пацієнтів із субклінічним гіпотиреозом / О. Г. Шекера, Х. М. Кухарчук // Семейная медицина. - 2018. - № 2. - С. 41-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шекера Олег Григорович (медичні науки)
  • Кухарчук Христина Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського