Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Бабінець Л. С. 
Ефективність рефлексотерапії у комплексній реабілітації хворих на цукровий діабет / Л. С. Бабінець, О. В. Редьква, Г. М. Сасик // Семейная медицина. - 2017. - № 6. - С. 33-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_6_9
Мета дослідження - дослідити ефективність застосування голкорефлексотерапії (ГРТ) у комплексній реабілітації пацієнтів із цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу на підставі оцінювання клінічних параметрів та якості життя (ЯЖ). Було обстежено 40 хворих на ЦД 2-го типу. У групу порівняння увійшли 15 здорових осіб, які не мали жодних скарг щодо стану здоров'я. Усіх 55 обстежених було розподілено на 3 групи: I група 20 хворих на ЦД 2-го типу без клінічно вираженої ангіопатії нижніх кінцівок (АНК); II група - 20 хворих на ЦД 2-го типу з клінічно значущою АНК; III (контрольна) група - 15 практично здорових осіб, які не мали жодних скарг стосовно стану здоров'я. Усі пацієнти із ЦД 2-го типу одержували адекватну медикаментозну терапію, що включала препарати метформіну чи сульфонілсечовини в індивідуально підібраних дозах. Додатково до лікування пацієнти II групи одержали курс ГРТ за методикою, яка була сформована на основі нанрацювань київської школи класичної акупунктури і пекінської школи, що включала 11 сеансів. Після проведеного комплексного лікування було виявлено зниження вираженості клінічних проявів АНК в обох групах, однак більш значно лікування вплинуло на пацієнтів II групи. Було встановлено, що застосування ГРТ у комплексній реабілітації хворих ЦД 2-го типу, а також пацієнтів із супутньою АНК, позитивно впливало на ЯЖ. Заключення: доведено, що комплексне лікування із застосуванням курсу ГРТ за запропонованою методикою призвело до більш значущої динаміки клінічних і лабораторних показників у порівнянні із такими групи загальноприйнятого лікування: кровопостачання гомілок підвищилось на 7,76 % (p << 0,001) проти 2,28 % (p >> 0,05), кровопостачання стоп - на 9,13 % (p << 0,01) проти 4,79 % (p << 0,05) (за даними реовазографії). Рівень глюкози знизився на 11,33 % (p << 0,01) у порівнянні із 7,69 % (p << 0,005), а HbA1c - на 4,46 % (p << 0,005) проти 1,71 % (p >> 0,05) відповідно, що визначали через 3 міс після завершення лікування. Це свідчить про стійкість ефекту від запропонованої схеми комплексної реабілітації. Під час комплексного оцінювання динаміки якості життя встановили, що у групі пацієнтів з ЦД і АНК, у якій до загальноприйнятого лікування включали курс ГРТ, відбулася більш значима позитивна динаміка показника психічного статусу (зріс на 17,75 %; p << 0,001 проти 8,71 %; p << 0,005 відповідно) і фізичного статусу (зріс на 2,59 %; p << 0,05 проти 7,19 %; p << 0,05).
  Повний текст PDF - 357.09 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бабінець Л.
  • Редьква О.
  • Сасик Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бабінець Л. С. Ефективність рефлексотерапії у комплексній реабілітації хворих на цукровий діабет / Л. С. Бабінець, О. В. Редьква, Г. М. Сасик // Семейная медицина. - 2017. - № 6. - С. 33-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_6_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бабінець Лілія Степанівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського