Наукова періодика України Семейная медицина


Гарміш І. П. 
Ефективність комбінованої антигіпертензивної терапії у пацієнтів з хронічною хворобою нирок у поєднанні з субклінічним гіпотиреозом / І. П. Гарміш, О. В. Курята // Семейная медицина. - 2017. - № 3. - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_3_12
Мета дослідження - оцінювання ефективності багатокомпонентної антигіпертензивної терапії (АГТ) у пацієнтів з хронічною хворобою нирок (ХХН) залежно від функціонального стану щитоподібної залози (ЩЗ). У дослідження увійшли 60 пацієнтів з ХХН у поєднанні з артеріальною гіпертензією (АГ), яких було розподілено на дві групи залежно від наявності субклінічного гіпотиреозу (СГ). З метою контролю артеріального тиску (АТ) пацієнтам обох груп було призначено дво- та трикомпонентну АГТ залежно від ступеня АГ: валсартан 160 мг та амлодипін 10 мг (комбісарт, "Київський вітамінний завод"), валсартан 160 мг, амлодипін 10 мг і гідрохлортиазід 12,5 мг (комбісарт Н, "Київський вітамінний завод"). Середні показники систолічного та діастолічного тиску у пацієнтів з ХХН та СГ на початку дослідження становили 164,8 +- 27,6 та 97,2 +- 11,2 мм рт.ст. відповідно; у хворих зі збереженою функцією ЩЗ - 162,3 +- 23,7 та 94,3 +- 10,6 мм рт.ст. Цільових значень АТ досягли 76,67 % пацієнтів, яким було призначено двокомпонентну АГТ, та 80 % хворих, які одержували трикомпонентну АГТ. Ці комбінації антигіпертензивних препаратів позитивно впливали на показники добового моніторингу АТ: серед пацієнтів з ХХН та СГ, яким був призначений комбісарт, кількість "нондіпперів" знизилась на 36,6 %, серед хворих зі збереженою функцією ЩЗ - на 40 %. Порушення ендотелійзалежної вазодилатації (ЕЗВД) фіксували у 27 (90 %) хворих з СГ та 22 (73,33 %) хворих у стані еутиреозу. На тлі призначення комбінованої АГТ спостерігали достовірне покращання ЕЗВД в обох групах. Заключення: застосування дво- та трикомпонентної антигіпертензивної терапії (комбісарт та комбісарт Н) пацієнтам з ХХН у поєднанні з СГ забезпечило досягнення цільових значень артеріального тиску (АТ), покращання функції ендотелію та нормалізацію добового профілю АТ.
  Повний текст PDF - 676.532 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Гарміш І.
 • Курята О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Гарміш І. П. Ефективність комбінованої антигіпертензивної терапії у пацієнтів з хронічною хворобою нирок у поєднанні з субклінічним гіпотиреозом / І. П. Гарміш, О. В. Курята // Семейная медицина. - 2017. - № 3. - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_3_12.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Гарміш Ірина Петрівна (медичні науки)
 • Курята Олександр Вікторович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського