Наукова періодика України Семейная медицина


Шекера О. Г. 
Поширеність серед дітей хвороб органів травлення та виразкової хвороби дванадцятипалої кишки – актуальна проблема сімейної медицини / О. Г. Шекера, Д. В. Мельник // Семейная медицина. - 2017. - № 1. - С. 16-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_1_5
Сучасний стан здоров'я населення в Україні характеризується як кризовий. Проаналізовано поширеність хвороб органів травлення серед дітей віком 0 - 14 та 15 - 17 років включно, а також досліджено медико-соціальне значення впливу даної патології на найбільш значущі періоди росту і розвитку дитини та частота виникнення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ДПК) серед дитячого населення. Мета дослідження: вивчити поширеність виразкової хвороби ДПК серед дітей шкільного віку в Україні у практиці сімейного лікаря. Було використано метод семантичного оцінювання наукових документів і метод системного та процесного аналізу. Відповідно до програми дослідження було вивчено та проаналізовано показники поширеності виразкової хвороби ДПК серед дітей в усіх регіонах України. Увагу було приділено територіям, в яких проводили дослідження (м. Київ та Київська область). Спостерігається помітне зростання ерозивно-виразкових форм ураження ДПК, що складають 15 - 16 % загальної кількості захворювань гастродуоденальної зони. Частота виразкової хвороби ДПК складає 1,6 +- 0,1 на 1000 дитячого населення. При цьому виявляється збільшення частки виразкової хвороби ДПК з тяжким перебігом і зниження ефективності терапії. Заключення: різниця показників поширеності хвороб органів травлення серед дітей віком 0 - 14 років та 15 - 17 років у розрізі регіонів України є статистично достовірною і свідчить про тенденцію до підвищення.

Цитованість авторів публікації:
 • Шекера О.
 • Мельник Д.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Шекера О. Г. Поширеність серед дітей хвороб органів травлення та виразкової хвороби дванадцятипалої кишки – актуальна проблема сімейної медицини / О. Г. Шекера, Д. В. Мельник // Семейная медицина. - 2017. - № 1. - С. 16-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_1_5.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Шекера Олег Григорович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського