Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Крилов С. В. 
Порівняльна характеристика складових багатокомпонентної анестезії при лапароскопічних холецистектоміях / С. В. Крилов, О. А. Галушко, С. М. Недашківський, А. В. Коваленко // Сімейна медицина. - 2016. - № 3. - С. 61-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2016_3_16
Мета дослідження - аналіз власного досвіду використання севофлурану у разі лапароскопічних холецистектомій, порівняльна характеристика складових багатокомпонентної анестезії за даних оперативних втручань, визначення рекомендацій для подальшого застосування севофлурану. У дослідження було включено 111 пацієнтів (95 жінок та 16 чоловіків) віком від 30-ти до 86-ти років, яким виконано лапороскопічну холецистектомію. Залежно від базис-наркозу пацієнтів було розподілено на 3 групи: I група - анестезія севофлураном, II група - N2O, III група - внутрішньовенна багатокомпонентна. Інтраопераційний моніторинг включав контроль ЕКГ, частоту серцевих скорочень (ЧСС), неінвазійний артеріальний тиск (АТ), пульсоксиметрію, капнографію. Статистичний аналіз було проведено за допомогою комп'ютерних програм для статистичного аналізу та оброблення даних "STATISTICA", "SPSS Statistics". Було виявлено більш виражене зниження показників АТ та ЧСС у пацієнтів I групи у порівнянні з хворими II і III груп. Після оперативного втручання ризик виникнення підвищеного АТ був вищим у пацієнтів III групи. У пацієнтів I групи потреби у додатковому призначенні гіпотензивних засобів не було на відміну від хворих II і III груп. У пацієнтів I групи зафіксовано кращу перистальтику кишечнику, не було необхідності встановлення назогастрального зонду на відміну від хворих II та III груп. Найменший час відновлення ефективного дихання та ясної свідомості було виявлено у пацієнтів, яким застосовували севофлуран. Відзначено менше післяопераційних ускладнень під час наркозу з севофлураном. Після проведення операції пацієнтів I та II груп було виписано з лікарні на 1 - 2-у добу, III групи - на 3 - 4-у добу. Заключення: застосування як складову багатокомпонентної анестезії інгаляційного анестетика севофлурану надає змогу підтримувати адекватне знеболювання, стабільну гемодинаміку (з перевагою гіпотонії) у пацієнтів з гіпертонічною хворобою та своєчасне відновлення свідомості пацієнта після закінчення операції.
  Повний текст PDF - 251.96 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Крилов С.
  • Галушко О.
  • Недашківський С.
  • Коваленко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Крилов С. В. Порівняльна характеристика складових багатокомпонентної анестезії при лапароскопічних холецистектоміях / С. В. Крилов, О. А. Галушко, С. М. Недашківський, А. В. Коваленко // Сімейна медицина. - 2016. - № 3. - С. 61-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2016_3_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Галушко Олександр Анатолійович (медичні науки)
  • Недашківський Сергій Михайлович (медичні науки)
  • Коваленко Андрій Вячеславович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського