Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Железнякова Н. М. 
Особливості клінічної маніфестації хронічного обструктивного захворювання легень у хворих на хронічний панкреатит / Н. М. Железнякова, Т. М. Пасієшвілі // Сімейна медицина. - 2015. - № 6. - С. 69-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_6_23
Наведено результати дослідження особливостей клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) за умов коморбідності з хронічним панкреатитом (ХП). Виявлено, що за наявності супутньої патології у хворих на ХОЗЛ клінічна характеристика захворювання мала певні відмінності, які проявлялися значним посиленням задишки та кашлю і зміною характеру мокротиння у разі приєднання ХП, що підтверджувало його негативний вплив на перебіг основного захворювання. Під час проведення інтегрального оцінювання сили впливу ХОЗЛ на конкретного пацієнта встановлено, що наявність супутнього ХП зумовлювала необхідність перерозподілу хворих за групами ризику та значно підвищувала ризик формування ускладнень і погіршувала прогноз у даної категорії хворих.
  Повний текст PDF - 450.184 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Железнякова Н.
 • Пасієшвілі Т.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Железнякова Н. М. Особливості клінічної маніфестації хронічного обструктивного захворювання легень у хворих на хронічний панкреатит / Н. М. Железнякова, Т. М. Пасієшвілі // Сімейна медицина. - 2015. - № 6. - С. 69-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_6_23.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Железнякова Наталя Мерабівна (медичні науки)
 • Пасієшвілі Тамара Мерабівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського