Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Мальцев Д. В. 
Досвід застосування азитроміцину для лікування імунозапальних хвороб дихальної системи / Д. В. Мальцев // Семейная медицина. - 2015. - № 4. - С. 151-153. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_4_38
Виявлення протизапальних та імуномодулювальних властивостей азитроміцину відкрило багатообіцяючі перспективи нового ефективного, безпечного та дешевого способу лікування тяжких імунозапальних хвороб людини, включаючи ураження дихальної системи. Мета дослідження - аналіз застосування азитроміцину за додатковими показаннями як імуномодулювального та протизапального агента за тяжких імунозапальних хвороб дихальної системи, що проявляють принаймні часткову резистентність до стандартної терапії стероїдами. Групу дослідження склав 31 дорослий пацієнт з тяжкими імунозанальними хворобами дихальної системи (бронхіальна астма, хронічне неспецифічне захворювання легень, хронічна обструктивна хвороба легень), які як додаток до стандартної терапії стероїдами вживали азитроміцин по 500 мг на день протягом 3-х днів поспіль з 4-денними перервами курсом 1 міс. До контрольної групи увійшли 14 пацієнтів, яким проводили лише стандартну терапії стероїдами. Ремісію досягнуто в 35 %, субкомпенсацію клінічного статусу - в 54 %, а резистентність - в 11 % випадків серед осіб групи дослідження, тоді як субкомпенсація клінічного статусу відмічалася лише у 14 % випадків, не відзначено змін у 57 % випадків, а погіршання мало місце в 29 % випадків серед пацієнтів контрольної групи (<$Eroman p~<<~0,05> і <$Eroman {Z~<<~Z sub 0,05 }>). Подібною була динаміка спірографічних показників в групах спостереження. Висновки: додавання азитроміцину до стандартної терапії стероїдами за тяжких імунозапальних хвороб дихальної системи, що проявляють принаймні часткову резистентність до глюкокортикостероїдів, є ефективною лікувальною стратегією, яка забезпечує як покращання клінічних симптомів, так і спірографічних показників функції зовнішнього дихання.
  Повний текст PDF - 279.549 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Мальцев Д.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мальцев Д. В. Досвід застосування азитроміцину для лікування імунозапальних хвороб дихальної системи / Д. В. Мальцев // Семейная медицина. - 2015. - № 4. - С. 151-153. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_4_38.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Мальцев Дмитро Валерійович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського