Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Протасевич Г. С. 
Застосування Поліжену у комплексному лікуванні хворих на респіраторне порушення нюху / Г. С. Протасевич, І. В. Хоружий // Сімейна медицина. - 2014. - № 3. - С. 130-132. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2014_3_34
Респіраторна аносмія виникає при таких патологічних станах у порожнині носа, як деформація перетинки, гіпертрофія носових раковин, поліпи та ін. За період 2010 - 2012 р. було обстежено та проліковано 56 хворих з респіраторним порушенням нюху віком 19 - 79 років чоловічої (31 особа) та жіночої (25 осіб) статі. Вивчали вплив поліжену на відновлення чи покращання нюху після ендоназальних хірургічних втручань. Фармакологічні властивості зумовлені дією на організм складових компонентів, які є важливою частиною ферментативних систем, що беруть участь в основних метаболічних процесах. Особливим складником, що привернув нашу увагу, є бджолине маточне молочко, яке містить вітаміни А, С, Е, вітаміни групи В, амінокислоти, мінеральні солі кальцію, заліза, кремнію, органічні кислоти. Хворі були поділені на дві групи: основну (31 пацієнт) і контрольну (25 пацієнтів). Групи були співставні за віком і перебігом захворювання. Хворим основної групи проводили ендоназальні хірургічні втручання з відновлення носового дихання і застосовували полівітамінний комплекс поліжен, у контрольній групі пацієнтам застосовували лише хірургічні методи лікування. При дослідженні нюхової функції в обох групах обстежуваних виявлено покращання відчуття запаху 50 % розчину оцтової кислоти після відновлення носового дихання. У хворих на хронічний поліпозний риносинусит величина порогу нюху на одну чи обидві половини носа в середньому становила 11,8 см<^>3 (<$E roman p~symbol У~0,05>), що відповідало другому ступеню порушення нюху. У хворих з деформованою перегородкою носа дослідження величини порогу нюху виявило на стороні викривлення 7,3 см<^>3 (<$E roman p~symbol У~0,05>), що відповідало першому ступеню порушення нюху. В осіб з хронічним гіпертрофічним ринітом функція нюху була знижена до 5,1 см<^>3 (<$E roman p~symbol У~0,05>), що вважали за норму. Відновлення нюхової функції у хворих основної групи відбувалося у середньому через 14 днів після хірургічних втручань у порожнині носа. В осіб контрольної групи відновлення нюхової функції відбувалося значно пізніше (на 20-й день після ендоназальних операцій).
  Повний текст PDF - 109.118 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Протасевич Г.
  • Хоружий І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Протасевич Г. С. Застосування Поліжену у комплексному лікуванні хворих на респіраторне порушення нюху / Г. С. Протасевич, І. В. Хоружий // Сімейна медицина. - 2014. - № 3. - С. 130-132. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2014_3_34.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хоружий Ігор Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського