Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Шурпяк І. В. 
Легка черепно-мозкова травма та її наслідки / І. В. Шурпяк // Семейная медицина. - 2013. - № 1. - С. 67-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2013_1_16
У загальній структурі черепно-мозкової травми (ЧМТ) переважає легка ЧМТ, до якої, згідно з МКХ-10, включають струс головного мозку і забій головного мозку легкого ступеня. Різниця у визначеннях поняття "легка черепно-мозкова травма" в Європі і Америці, різниця у формулюванні клінічного діагнозу за наслідками ЧМТ (травматична хвороба головного мозку, посттравматична енцефалопатія, посткоммоційний синдром) у поєднанні з недостатністю доказової бази щодо лікування в гострому та віддаленому періодах легкої ЧМТ створюють невизначеність та утруднюють проведення наукових досліджень. У 5 - 20 % постраждалих після легкої ЧМТ виникають стійкі фізичні, когнітивні та поведінкові симптоми у вигляді травматичної хвороби головного мозку. Своєчасна діагностика та лікування, швидке повернення до активного способу життя, міждисциплінарна координація допомоги сприяють зниженню частоти розвитку травматичної хвороби головного мозку.
  Повний текст PDF - 146.686 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Шурпяк І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Шурпяк І. В. Легка черепно-мозкова травма та її наслідки / І. В. Шурпяк // Семейная медицина. - 2013. - № 1. - С. 67-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2013_1_16.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського