Наукова періодика України Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва


Смілка В. 
Наукові підходи до ведення містобудівного моніторингу земель населених пунктів / В. Смілка // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - 2019. - Вип. 2. - С. 97-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdgn_2019_2_15
Мета роботи - визначення наукових підходів до отримання знань про множини об'єктів містобудівного моніторингу, процесів та явищ у населених пунктах. Містобудівний моніторинг земель є інформаційною інтегрувальною підсистемою для земельного та містобудівного кадастрів, який здійснюється з використанням спільних методик і технологій для генерування спеціалізованої інформації та забезпечення одночасного доступу до інформаційних ресурсів галузевих кадастрів і моніторингів. Отримана в ході моніторингу результуюча інформація використовується для оновлення баз даних земельного та містобудівного кадастрів, розроблення землевпорядної та містобудівної документації. Методи містобудівного моніторингу земель населених пунктів базуються на використанні класичних методів моніторингу земель і містобудівного моніторингу, а також їх комбінації з урахуванням вимог до потрібних результатів, що впливає на вибір технології виконання спостереження або аналізу. Ведення моніторингу на безперервній основі пояснюється постійними процесами функціонування та розвитку міста, динамікою природних процесів, які впливають на стан земель, будівель, споруд та інфраструктури населеного пункту. Об'єктна складова комплексного містобудівного моніторингу земель формується з об'єктів населених пунктів, параметри спостереження яких визначаються такими науками, як екологія, землеустрій та містобудування. А предметна складова визначає способи реалізації поставлених завдань і спирається на такі науки, як інформатика, економіка, кваліметрія та теорія управління, що утворюють наукові підходи, які формують методологічну основу комплексного моніторингу. Отже, містобудівний моніторинг земель ведеться з застосуванням геоінформаційного, кваліметричного, цільового та економетричного наукових підходів. Обгрунтовано системний підхід до створення містобудівного моніторингу земель населених пунктів - цілісної системи комплексного опрацювання різнопрофільної інформації на місцевому рівні прийняття управлінських рішень. Інтеграція інформаційних ресурсів надасть змогу уникнути дублювання інформації, вирішить проблему відсутності різногалузевої інформації для прийняття управлінських рішень, а також сприятиме економії фінансових, матеріальних і трудових ресурсів для підтримки єдиної моніторингової служби в межах населеного пункту.
  Повний текст PDF - 387.119 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Смілка В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Смілка В. Наукові підходи до ведення містобудівного моніторингу земель населених пунктів / В. Смілка // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - 2019. - Вип. 2. - С. 97-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdgn_2019_2_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського