Наукова періодика України Наука та інновації


Прокопенко Г. І. 
Створення промислового обладнання для високочастотної механічної проковки виробів вагонобудування та методів оцінки якості обробки / Г. І. Прокопенко, Б. М. Мордюк, Т. А. Красовський, В. В. Книш, С. О. Соловей // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 2. - С. 27-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_2_5
Технологія високочастотної механічної проковки (ВМП) зарекомендувала себе як надійний, ефективний і зручний метод для підвищення втомної міцності зварних конструкцій, що є одним з актуальних завдань машинобудівної галузі. Досвід експлуатації обладнання та технології ВМП, показав, що існує чимало проблем, пов'язаних із визначенням якості й завершеності процесу обробки. В Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України започатковано роботи зі створення ультразвукового обладнання для ВМП з електромеханічними перетворювачами на п'єзокераміці. Протягом тривалого часу це обладнання застосовувалося як для наукових досліджень, так і для обробки різних виробів і конструкцій. Проте серійного випуску устаткування та широкого впровадження технології ВМП у промисловість не відбулося. Мета роботи - розробка нового ультразвукового надійного обладнання зі значним робочим ресурсом, придатного для використання в умовах виробництва, та створення інструментальних методів оцінки якості обробки методом ВМП зварних з'єднань певних деталей та виробів вагонобудівної галузі. Низьколеговані конструкційні сталі Ст3сп і 09Г2С; методи вимірювання твердості та мікротвердості; оптична мікроскопія. Виготовлено макет ультразвукового обладнання, який пройшов різноспрямовані випробування на ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" (Кременчук, Україна). Виявлені в процесі випробувань недоліки було усунуто в новій моделі обладнання. Запропоновано методику визначення продуктивності та тривалості обробки зварних з'єднань методом вимірювання мікротвердості. Якість і завершеність обробки додатково визначається візуальним оглядом канавки, що утворюється під дією ударних елементів. Висновки: виготовлено нове ультразвукове обладнання та надано технологічні рекомендації з вибору режимів обробки візків залізничних вагонів та інших виробів ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод".
  Повний текст PDF - 1.19 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Прокопенко Г.
  • Мордюк Б.
  • Красовський Т.
  • Книш В.
  • Соловей С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Прокопенко Г. І. Створення промислового обладнання для високочастотної механічної проковки виробів вагонобудування та методів оцінки якості обробки / Г. І. Прокопенко, Б. М. Мордюк, Т. А. Красовський, В. В. Книш, С. О. Соловей // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 2. - С. 27-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Прокопенко Георгій Іванович (технічні науки)
  • Мордюк Богдан Миколайович (фізико-математичні науки)
  • Книш Віталій Васильович (фізико-математичні науки)
  • Книш Віталій Васильович (юридичні науки)
  • Соловей Сергій Олександрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського