Наукова періодика України Наука та інновації


Лавріненко В. І. 
Відпрацювання технології формоутворення високопористих абразивних кругів єв ропейської номенклатури з монокристалічного ко рунду прецизійним інструментом з надтвердих матеріалів для турбобудування України / В. І. Лавріненко, М. М. Шейко, Є. О. Пащенко, С. В. Рябченко // Наука та інновації. - 2018. - Т. 14, № 5. - С. 55-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2018_14_5_8
Вітчизняні підприємства турбобудування для підвищення прецизійності, продуктивності та екологічності виробництва закуповують нове європейське обладнання і високопористі абразивні круги європейської номенклатури з використанням монокристалічного корунду. Монокорундові круги мають значні відмінності від звичайних у їх високоточному правленні. Мета роботи - відпрацювання технології прецизійного формоутворення абразивних кругів європейської номенклатури інструментом з надтвердих матеріалів, створеним в Україні, для потреб підприємств турбобудування України та імпортозаміщення такого інструменту. Використано метод зважування й гідростатичного зважування фрагментів абразивного матеріалу шліфувальних кругів нової європейської номенклатури (Best-Business c. s), а також математичне моделюванням балансу об'ємів шліфувального матеріалу, зв'язки і пор. Застосовано спектральний аналіз шліфованої поверхні досліджуваних зразків кругів. Ідентифіковано структуру досліджуваних кругів, поставлено її у відповідність до ГОСТ 2424-83, що діє в Україні. Встановлено зв'язок між вихідними характеристиками кругів, алмазного інструмента, режимами формоутворення з характером зносу інструменту і періодом його стійкості. Оптимизовано параметри формоутворення монокорундових кругів. Виготовлено зразки правлячого та шліфувального інструменту з алмазу та кубічного нітриду бору та передано для дослідно-виробничих випробувань на підприємства турбобудування України. Ролики 400/315 АС200Т, виготовлені методом гальванопластики, здійснили 6,5 тис. правок по 0,3 мм. При цьому стан робочої поверхні залишився ідеальним, тобто стверджувати про закінчення періоду стійкості немає підстав. Висновки: відпрацьовано технологію прецизійного формоутворення абразивних кругів європейської номенклатури інструментом з надтвердих матеріалів, створеним в Україні, а саме в Інституті надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України, які довели свою високу ефективність.
  Повний текст PDF - 566.881 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лавріненко В.
  • Шейко М.
  • Пащенко Є.
  • Рябченко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лавріненко В. І. Відпрацювання технології формоутворення високопористих абразивних кругів єв ропейської номенклатури з монокристалічного ко рунду прецизійним інструментом з надтвердих матеріалів для турбобудування України / В. І. Лавріненко, М. М. Шейко, Є. О. Пащенко, С. В. Рябченко // Наука та інновації. - 2018. - Т. 14, № 5. - С. 55-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2018_14_5_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лавріненко Валерій Іванович (технічні науки)
  • Шейко Максим Миколайович (технічні науки)
  • Пащенко Євген Олександрович (1960–) (технічні науки)
  • Рябченко Сергій Васильович (технічні науки)
  • Рябченко Світлана Володимирівна (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського