Наукова періодика України Радіоелектроніка, інформатика, управління


Хобін В. А. 
Вдосконалення алгоритмів самоналагоджувальної системи керування для забезпечення ефективності її пускових режимів / В. А. Хобін, В. М. Левінський, М. В. Левінський // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2018. - № 3. - С. 191-199. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2018_3_23
Цілий ряд об'єктів технологічного типу відзначаються суттєво нелінійною статичною характеристикою, коли коефіцієнт передачі по каналу регулювання змінюється в десять і більше раз. При цьому типові системи регулювання з незмінними параметрами регулятора втрачають стійкість і переходять у позиційний режим роботи. Зберегти компроміс між показниками якості і стійкістю процесів у системі з такими об'єктами дозволяють САР із самоналагодженням параметрів регулятора. Їх алгоритми повинні забезпечували ефективне функціонування системи не лише в сталих, але і в перехідних по каналу завдання режимах, коли об'єкт переводиться із початкового стану, частіше з "холостого ходу", в стан номінального навантаження. Регульована змінна в пускових режимах не повинна порушувати регламентні значення технологічного процесу, бо це може призвести до виникнення аварійних ситуацій. Мета роботи - вдосконалити алгоритми САР із самоналагодженням для пускових режимів об'єкту, забезпечивши за час пуску завершення процедури самоналагодження і зниження ймовірності виникнення аварійних ситуацій. За рахунок аналізу сприятливих і несприятливих факторів для самоналагодження евристичним методом запропоноване коректування алгоритмів, отриманих для сталого режиму, на період пуску об'єкта. Перевірка ефективності коректування алгоритмів проводиться шляхом імітаційного моделювання системи в середовищі Simulink пакета програм Matlab. Сплановані і проведені комп'ютерні експерименти з моделями альтернативних структур самоналагоджувальної системи. Отримані графіки і числові показники, які характеризують ефективність її роботи в пускових режимах. Висновки: для завершення процедури самоналагодження протягом періоду пуску та для запобігання неприпустимих динамічних помилок регулювання необхідно: збільшити коефіцієнт передачі регулятора і зменшити інерційність фільтрів в контурі самоналагодження на період пуску; встановити початкові значення коефіцієнта передачі моделі об'єкта регулювання на рівні максимально можливих значень його коефіцієнта передачі.
  Повний текст PDF - 1.225 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Хобін В.
  • Левінський В.
  • Левінський М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Хобін В. А. Вдосконалення алгоритмів самоналагоджувальної системи керування для забезпечення ефективності її пускових режимів / В. А. Хобін, В. М. Левінський, М. В. Левінський // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2018. - № 3. - С. 191-199. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2018_3_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хобін Віктор Андрійович (1948–) (технічні науки)
  • Левінський Максим Валерійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського