Наукова періодика України Радіоелектронні і комп’ютерні системи


Науменко В. В. 
Відтворення сигналів та зображень за біспектром у присутності шумів / В. В. Науменко, О. С. Рубель, О. В. Тоцький, В. Б. Шаронов // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2019. - № 2. - С. 71-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2019_2_9
В ряді практичних застосувань цифрової обробки сигналів досліджуваний процес може містити в собі корельовані спектральні компоненти або фазові зв'язки між різними частотними складовими. Визначення фазових зв'язків дає дуже важливу й корисну інформацію для правильного розуміння, аналізу та опису властивостей фізичних явищ, що породжують ці процеси. Однак така інформація безповоротно втрачається при використанні класичних методів прийому та обробки сигналів з використанням енергетичних статистик, тобто статистик другого порядку. Отримання оцінок параметрів сигналів та їх аналіз з використанням кореляційних функцій третього порядку (КФТП) й біспектру - Фур'є перетворенню КФТП дозволяє дізнатися про властивості сигналів значно більше, ніж при використанні звичайних кореляційних функцій. Оцінка біспектральної густини (спектральної густини третього порядку) на відміну від оцінки енергетичного спектру дозволяє не тільки правильно описати характеристики процесу, що спостерігається, але й зберегти, а при необхідності й відновити фазові характеристики. Тому у ряді прикладних задач сучасної телекомунікації, радіолокації, а також задач обробки зображень та інших біспектральний аналіз часто служить ефективним засобом обробки сигналів й оцінки параметрів сигналів. Мета дослідження - завадостійкість рекурсивного алгоритму відтворення форми сигналу та відтворення зображень за біспектром. Для дослідження обрано декілька типів сигналів, а саме: імпульси прямокутної, трикутної, гаусової форми, а також сигнал-триплет. Аналіз результатів відновлення сигналів вказую на те, що при підвищенні потужності перешкод якість відновлення знижується, однак, що саме найголовніше, форма сигналу навіть при малих значеннях SNR відновлюється добре. Аналіз результатів відновлення зображення вказує на відновлення зображення, але даний алгоритм вносить спотворення у вигляді зсуву.
  Повний текст PDF - 1.26 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Науменко В.
  • Рубель О.
  • Тоцький О.
  • Шаронов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Науменко В. В. Відтворення сигналів та зображень за біспектром у присутності шумів / В. В. Науменко, О. С. Рубель, О. В. Тоцький, В. Б. Шаронов // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2019. - № 2. - С. 71-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2019_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Науменко Вікторія Володимирівна (технічні науки)
  • Рубель Олексій Сергійович (технічні науки)
  • Тоцький Олександр Володимирович (1952–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського