Наукова періодика України Радіоелектронні і комп’ютерні системи


Вартанян В. М. 
Застосування методу аналізу ієрархій для побудови стратегії управління знаннями високотехнологічних проектів / В. М. Вартанян, Д. О. Штейнбрехер // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2019. - № 2. - С. 118-126. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2019_2_14
Предмет вивчення - використання методу аналізу ієрархій для побудови оптимальної стратегії управління проектними знаннями на основі аналізу впливу елементів системи управління знаннями (УЗ) на показники високотехнологічного проекту (ВТП). Мета робрти - розробка математичної моделі розстановки пріоритетів складових елементів системи УЗ, на основі аналізу ефективності їх використання в процесі реалізації ВТП. Використовуваними методами є: метод аналізу ієрархій для обгрунтування рішень відносно ефективності системи управління знаннями та побудови оптимальної стратегії управління проектними знаннями. Отримані такі результати. Викладено підхід до оцінювання ефективності процесів, що пов'язані із реалізацією високотехнологічних проектів в частині управління знаннями. Використання методу аналізу ієрархій дозволяє розглянути систему УЗ як множину елементів ієрархії, які об'єднуються у групи у відповідності з розподілом деяких властивостей між цими елементами. Такими групами визначено підсистеми та модулі системи УЗ. Розглянуто процедуру оцінки ефективності системи УЗ на прикладі типового високотехнологічного підприємства ПАТ "НВП "Радій", яке спеціалізується на розробці та установці інформаційно-керуючих систем на базі FPGA для АЕС і дослідницьких реакторів. Для оцінювання інтенсивності впливів елементів системи управління знаннями застосовано метод аналізу ієрархій, розвинений Т. Сааті, що дає можливість визначити пріоритети факторів системи управління знаннями в високотехнологічних проектах. Висновки: наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: вдосконалено процес прийняття рішень відносно побудови оптимальної стратегії УЗ шляхом визначення ефективності системи УЗ, за рахунок аналізу інтенсивності впливу елементів системи на показники вартості і тривалості проекту. В результаті застосування оптимальної стратегії УЗ проект може досягти економії витрат проекту на 31,4 %, а економії часових витрат на 40,2 %, при залученні до проекту визначеної кількості кваліфікованих спеціалістів.
  Повний текст PDF - 466.747 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вартанян В.
  • Штейнбрехер Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вартанян В. М. Застосування методу аналізу ієрархій для побудови стратегії управління знаннями високотехнологічних проектів / В. М. Вартанян, Д. О. Штейнбрехер // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2019. - № 2. - С. 118-126. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2019_2_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Штейнбрехер Дар'я Олександрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського