Наукова періодика України Радіоелектронні і комп’ютерні системи


Кучук Н. Г. 
Метод перерозподілу ресурсів університетської системи e-learning на гіперконвергентній платформі / Н. Г. Кучук, В. Ю. Мерлак // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2019. - № 1. - С. 91–98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2019_1_12
У зв'язку з популяризацією використання IT-технологій традиційні методи навчання все частіше змінюються підходами електронного навчання. E-learning - це система навчання за допомогою інформаційних та електронних технологій. E-learning на гіперконвергентній платформі можна розглядати як складну організаційну ієрархічну систему, яка у статті розглядається як певний математичний об'єкт. Проте ресурси системи e-learning обмежені та для її успішної реалізації існує потреба забезпечити її максимальне використання на всіх рівнях системи. Отже, як суттєвий елемент всієї системи, має бути швидкий перерозподіл ресурсів університетської системи e-learning на гіперконвергентній платформі. Автори статті проаналізували існуючі проблеми систем з ієрархічною структурою та можливі вирішення цих проблем. Розглянуто сукупність цілей та завдань, що стоять перед керівними органами ієрархічної системи та представлено у вигляді набору графів системних цілей та завдань. Встановлено, що процесі досягнення основної мети системи виникають зовнішні обурення, які мають переважно ситуаційний характер, а не стохастичний. І тому перед керівними органами управління існує безліч об'єктів і завдань з усунення відхилень. На верхньому рівні управління ієрархічної системи - управління гіперконвергентной структурою, на нижньому рівні управління - управління віджетами e-learning. Предметом дослідження є електронні освітні ресурси університетського e-learning. Мета роботи - розробка методу швидкого перерозподілу ресурсів електронного навчання на гіперконвергентній платформі. Висновки: запропоновано метод побудови графічної моделі процесу функціонування університетського e learning, розгорнутого на гіперконвергентній платформі, який базується на проблемах та цілях аналізу структури системи. Створений граф узгоджувальних цілей та завдань, який розглядає доступні навчальні ресурси. Запропоновано метод розподілу ресурсів різних типів. Для оцінки ефективності процесу розподілу ресурсів обрано критерій "обгрунтованість" та розраховано імовірнісний показник.
  Повний текст PDF - 551.015 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кучук Н.
  • Мерлак В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кучук Н. Г. Метод перерозподілу ресурсів університетської системи e-learning на гіперконвергентній платформі / Н. Г. Кучук, В. Ю. Мерлак // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2019. - № 1. - С. 91–98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2019_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кучук Ніна Георгіївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського