Наукова періодика України Радіоелектронні і комп’ютерні системи


Брежнєв Є. В. 
Методологічні засади оцінювання та забезпечення безпеки критичних інформаційних інфраструктур / Є. В. Брежнєв, Г. В. Фесенко, В. С. Харченко // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2018. - № 4. - С. 78–85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_4_10
Світові тенденції до посилення загроз природного та техногенного характеру, підвищення рівня терористичних загроз, збільшення кількості та підвищення складності кібератак зумовили актуалізацію питання захисту та підвищення безпеки критичної інформаційної інфраструктури, як сукупності інформаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем, порушення функціонування яких може призвести до виникнення аварії об'єктів критичної інфраструктури (енергетичних, транспортних, тощо), а також зниження якості сервісів, що надаються ними. Предмет вивчення - механізми забезпечення безпеки (захисту) критичних інформаційних інфраструктур. Мета роботи - обгрунтувати підхід щодо розробки методологічних засад та технологій оцінювання та забезпечення безпеки (захисту) критичних інформаційних інфраструктур з урахуванням стану і можливостей сучасних інформаційних технологій. Використовуваними методами є: методи системного аналізу, математичні методи оптимізації, методи теорії безпеки та ризику. Отримано такі результати. Сформульовано основні завдання системи захисту критичної інфраструктури. Обгрунтована необхідність використання системи захисту критичної інформаційної інфраструктури як складової системи захисту критичної інфраструктури. Розроблено концепцію та принципи методології оцінювання та забезпечення безпеки (захисту) критичних інформаційних інфраструктур, визначені робочі гіпотези, методи та моделі, що необхідні для їх реалізації. Показаний спосіб взаємодії елементів запропонованої методології, завдань та елементів системи захисту критичної інфраструктури. Висновки: отримані результати спрямовані на вирішення проблеми, яка полягає у протиріччі між інтенсивним розвитком критичної інформаційної інфраструктури як складової критичної інфраструктури та рівнем функціональної (інформаційної) безпеки, а також у відсутності методологічних основ, моделей, методів та інформаційних технологій оцінювання й забезпечення інфраструктурної безпеки. Отримані результати доцільно використовувати для створення елементів інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності особи, що приймає рішення, при розв'язанні завдань, пов'язаних із оцінюванням та забезпеченням безпеки (захистом) критичної інфраструктури.
  Повний текст PDF - 598.958 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Брежнєв Є.
  • Фесенко Г.
  • Харченко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Брежнєв Є. В. Методологічні засади оцінювання та забезпечення безпеки критичних інформаційних інфраструктур / Є. В. Брежнєв, Г. В. Фесенко, В. С. Харченко // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2018. - № 4. - С. 78–85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Брежнєв Євген Віталійович (технічні науки)
  • Фесенко Григорій Васильович (1941–) (технічні науки)
  • Харченко Вячеслав Сергійович (технічні науки)
  • Харченко Валентина Сергіївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського