Наукова періодика України Радіоелектронні і комп’ютерні системи


Zemliachenko A. N. 
Analysis of opportunities to improve image denoising efficiency for DCT-based filter / A. N. Zemliachenko, I. G. Ivakhnenko, G. A. Chernova, V. V. Lukin // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2018. - № 2. - С. 4–12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_2_3
Предмет роботи - процес фільтрації зображень. Мета роботи - забезпечення високої ефективності придушення завад у відповідності до метрик, які є більш адекватними до системи бачення людини, ніж традиційні критерії, як-то середньоквадратична похибка чи пікове відношення сигнал-шум. Завдання роботи - провести аналіз ефективності обробки з використанням метрик візуальної якості, визначити оптимальні установки ДКП-фільтру залежно від властивостей зображень та завад, запропонувати метод установки значення глобального порогу адаптивно (квазіоптимальним чином) на основі попереднього аналізу властивостей зображення та завад. Одержано результати: оптимальні значення параметрів фільтру залежать від багатьох факторів, включаючи складність зображення та інтенсивність завад, оптимальні значення також залежать від критерію оптимальності (або метрики), що використовується для опису ефективності фільтрації; оптимальні значення параметру <$Ebeta>, який визначає поріг, можуть суттєво відрізнятись від 2,6, що зазвичай рекомендується до використання; це відкриває можливості підвищення ефективності фільтрації зображень; одна з можливостей полягає у попередньому аналізі властивостей зображення та завад із наступною установкою значень порогу відповідно до одержаних залежностей. Висновки: робота фільтру може бути значно покращена завдяки запропонованій адаптивній процедурі; це має місце, якщо шум є інтенсивним, а структура зображення не є складною, або якщо шум не є інтенсивним, а зображення має складну структуру; запропонована адаптивна процедура вимагає малого об'єму додаткових обчислень для визначення значення вхідного параметру і може бути реалізована у 60 або більше разів швидше, ніж сама фільтрація; адаптивна процедура дещо відрізняється залежно від метрики, що використовується як критерій ефективності.
  Повний текст PDF - 2.861 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Zemliachenko A.
  • Ivakhnenko I.
  • Chernova G.
  • Lukin V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Zemliachenko A. N. Analysis of opportunities to improve image denoising efficiency for DCT-based filter / A. N. Zemliachenko, I. G. Ivakhnenko, G. A. Chernova, V. V. Lukin // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2018. - № 2. - С. 4–12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Земляченко Олександр Миколайович (технічні науки)
  • Лукін Володимир Васильович (1960–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського