Наукова періодика України Проблеми і перспективи економіки та управління


Ковшун Н. 
Система сталого водокористування як складова національної економіки / Н. Ковшун // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2017. - № 3. - С. 61-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ppeu_2017_3_10
Обгрунтовано необхідність використання інтеграційного підходу до створення і запровадження у практику концепції формування в Україні системи сталого водокористування, яка б передбачала всебічне розширення, поглиблення та інтенсифікацію процесів освоєння водних ресурсів, збалансованості функціонування водогосподарського виробництва та раціоналізацію водокористування. Визначено специфічні особливості водних ресурсів, які мають визначальне значення для розвитку національної економіки. Водне господарство розглядається як відкрита система, що включає такі підсистем: ресурсну, виробничу та споживчу. Для ефективного управління національним господарством пропонується враховувати, що фактична наявність водних ресурсів, можливих для використання в межах соціально-економічної системи України на конкретний момент часу (перша система), визначається в межах другої підсистеми, яка дуже тісно пов'язана з першою та призначена для створення необхідних умов використання водного фонду. Встановлено, що третя підсистема враховує специфіку водокористувачів, а галузева структура водокористування є замикаючою в загальній системі водного господарства та забезпечує раціональне використання й охорону водних ресурсів. У результаті проведеного дослідження визначено місце і роль системи сталого водокористування як складової національної економіки.
  Повний текст PDF - 578.952 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Ковшун Н.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Ковшун Н. Система сталого водокористування як складова національної економіки / Н. Ковшун // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2017. - № 3. - С. 61-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ppeu_2017_3_10.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Ковшун Наталія Едуардівна (1970–) (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського