Наукова періодика України Проблеми і перспективи економіки та управління


Гаращук О. 
Імператив розвитку освітньої сфери України в контексті зміни світового економічного ландшафту та міжнародного співробітництва / О. Гаращук, В. Куценко // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2016. - № 4. - С. 57-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ppeu_2016_4_10
Визначено, що освіта України останнім часом все активніше стає частиною глобалізованої освітньої сфери, а освітній світ - єдиною соціальною системою в результаті посилення відносин взаємозалежності, що охопили практично всі країни. Сучасні підходи до освіти пов'язані з проблемами її глобалізації, розвитком глобальних вищих навчальних закладів, глобальних ринків освітніх послуг. Розкрито зростаючу за цих умов роль освіти у розвитку економіки, що, у свою чергу, позначається на формуванні ресурсів, необхідних для функціонування освітньої сфери. Відзначено, що в Україні, на жаль, має місце високий рівень розвитку тіньової економіки, що негативно позначається на бюджетному забезпеченні сфери освіти. Увагу приділено підвищенню освітнього рівня населення - важливого чинника не лише зростання економічних показників, але і подолання тіньової економіки в нашій державі; підвищенню якості та ефективності діяльності освітньої сфери. Цьому має сприяти отримання, оцінювання та поширення необхідної інформації, прозорий розподіл ресурсів між суб'єктами освітнього процесу, активне використання під час навчального процесу інформаційно-комунікаційних технологій, еволюція системи освіти в цілому і вищої зокрема в бік збільшення її внеску у всебічний розвиток держави та світовий прогрес. Звернено увагу на те, що на підвищення якості освіти має бути скерована діяльність не лише навчальних закладів, але і бізнесу, громадських організацій. Наведено результати успішної діяльності в освітньої сфери багатьох зарубіжних країн, зокрема Скандинавських країн, Франції, Німеччини, досвід яких варто наслідувати для підвищення інтелектуального потенціалу України, зростання якості підготовки кадрів - головної продуктивної сили економічного ландшафту.
  Повний текст PDF - 414.554 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гаращук О.
  • Куценко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гаращук О. Імператив розвитку освітньої сфери України в контексті зміни світового економічного ландшафту та міжнародного співробітництва / О. Гаращук, В. Куценко // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2016. - № 4. - С. 57-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ppeu_2016_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гаращук Олена Василівна (економічні науки)
  • Куценко Валентин Олегович (економічні науки)
  • Куценко Владислав Ігорович (економічні науки)
  • Куценко Віра Іванівна (1938–) (економічні науки)
  • Куценко Володимир Йосипович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського