Наукова періодика України Фармацевтичний журнал


Лелека М. В. 
Використання інтегрованого частотного ABC/VEN-аналізу призначень лікарських засобів для лікування грипу та його ускладнень в умовах стаціонару / М. В. Лелека, Л. Л. Давтян, О. М. Заліська, С. Ю. Кіт // Фармацевтичний журнал. - 2019. - № 2. - С. 45-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_2_7
Проблема обмеженості та раціонального використання фінансових ресурсів у системі охороні здоров'я є актуальною у всьому світі. Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції викликають багато дискусій щодо лікування та профілактики захворювання. Мета роботи - провести аналіз даних реальної практики призначень пацієнтам, яких з тяжкою формою грипу та його ускладненнями було госпіталізовано в стаціонар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. До аналізу даних реальної практики призначень було включено дані 260 медичних карт пацієнтів Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, яких було госпіталізовано у 2016 - 2017 рр. із діагнозом грип та ГРВІ. Авторами використовувались статистичні методи, аналіз даних реальної практики, інтегрований частотний ABC/VEN-аналіз. Результати VEN аналізу свідчать, що в даному відділенні фармакотерапія відповідає чинним протоколам медичної допомоги. Аналізуючи результати частотного, VEN- і ABC-аналізу встановлено, що лідером призначень є реосорбілакт (частка витрат становить 19 %, частота призначень - 14 %, відсоток пацієнтів, яким він був призначений, становить 85 %). За ним слідує високовартісний антибіотик тигацил, далі - ксилат (частка витрат становить 10 %, частота призначень - 5 %, частка хворих - 28 %). Даючи відповідь на запитання чи використовуються основні кошти на необхідні та важливі ЛЗ, з'ясовано, що частка витрат на препарати категорії V становить 88,99 %, тобто спостерігається раціональне використання коштів. Аналізуючи частоту використання найбільш витратних ЛЗ (витрати на антибіотики становлять 46 % від загальної суми витрат на ЛЗ) буде доцільно вивчити можливість замінити на більш дешеві аналоги. Зазначено, що проведена фармакотерапія з клінічної та економічної точок зору є раціональною, однак потребує подальшої стандартизації, а проведений аналіз показує можливі шляхи її оптимізації та вказує на небезпечність ускладнень грипу, а також які ресурси необхідні для їх лікування.
  Повний текст PDF - 310.735 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лелека М.
  • Давтян Л.
  • Заліська О.
  • Кіт С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лелека М. В. Використання інтегрованого частотного ABC/VEN-аналізу призначень лікарських засобів для лікування грипу та його ускладнень в умовах стаціонару / М. В. Лелека, Л. Л. Давтян, О. М. Заліська, С. Ю. Кіт // Фармацевтичний журнал. - 2019. - № 2. - С. 45-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лелека Марія Василівна (фармацевтичні науки)
  • Давтян Лена Левонівна (1963–) (фармацевтичні науки)
  • Заліська Ольга Миколаївна (1971–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського