Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Пипа Л. В. 
Комплексний підхід до раннього виявлення тривожних станів у дітей підліткового віку / Л. В. Пипа, Н. В. Пілюйко, А. В. Філик, Ю. М. Лисиця, П. В. Пілюйко, І. В. Томіч, І. В. Колесник, Ю. О. Тарнавський // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 3. - С. 87-92 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2017_3_19
Мета роботи - вивчити психологічний стан підлітків. Обстежено 82 підлітки. Середній вік - 14 років. Хлопці - 48,94 %, дівчата - 51,06 %. З метою оцінки психологічного і соматичного здоров'я підлітків проведено анкетування та заповнення загальноприйнятих шкал. Використано анкету оцінки стану здоров'я школяра, шкалу "Термометр", тест оцінки настрою, тест шкільної тривожності Філіпса і тест Спілберга. З метою дослідження характеру впливу родини на дитину проведено тестування батьків за допомогою тесту Барга - Століна. Викладачам запропоновано опитувальник "Карта спостережень Стотта". При опитуванні дітей встановлено, що у 72 % сформована помірна та висока особистісна тривожність, на тлі якої до 91 % готові бурхливо відреагувати на подію; 42 % - відчувати страх при перевірці знань, 39 % вказували на страх самовираження, 30 % - на страхи та проблеми у стосунках із педагогами; 16 % - на погіршене самопочуття, 21 % - на знижену активність, 11 % - на знижений настрій, що в сукупності (48 %), з високою вірогідністю, вказує на ознаки депресії; у 29 % дітей відбувається формування дезадаптивних розладів. При опитуванні батьків встановлено, що дорослі поводяться авторитарно щодо власних дітей, створюючи суворі дисциплінарні рамки, майже завжди нав'язують свою волю або, навпаки, контроль над діями дитини практично відсутній. Відчувають до дитини загалом негативні почуття: роздратованість, злість, ненависть, вважають дитину невдахою, не вірять в її майбутнє, низько оцінюють її здібності. 25 % батьків вважають, що діти їм "заважають" у житті і трудовій діяльності. 40 % дітей підліткового віку з повних сімей відчувають сімейну депривацію. За спостереженням учителів, у 78 % досліджуваних підлітків виявлено ознаки дезадаптації. Висновки: використання запропонованого "тривісьового" підходу (соціально-педагогічного, психологічного та медичного) створює можливість на доманіфестному етапі захворювання виділити групу "зони ризику", провести лікувально%профілактичні та реабілітаційні заходи.
  Повний текст PDF - 167.258 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пипа Л.
  • Пілюйко Н.
  • Філик А.
  • Лисиця Ю.
  • Пілюйко П.
  • Томіч І.
  • Колесник І.
  • Тарнавський Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пипа Л. В. Комплексний підхід до раннього виявлення тривожних станів у дітей підліткового віку / Л. В. Пипа, Н. В. Пілюйко, А. В. Філик, Ю. М. Лисиця, П. В. Пілюйко, І. В. Томіч, І. В. Колесник, Ю. О. Тарнавський // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 3. - С. 87-92 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2017_3_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пипа Лариса Володимирівна (медичні науки)
  • Пілюйко Наталя Василівна (медичні науки)
  • Пілюйко Наталія Василівна (медичні науки)
  • Філик Анатолій Володимирович (медичні науки)
  • Лисиця Юлія Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського