Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Лиманська А. Ю. 
Відновлення рівноваги піхвового та кишкового біотопу в преконцепційний період після антибіотикотерапії / А. Ю. Лиманська, Т. В. Волошина, А. К. Байдер, Ю. В. Давидова // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 33-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2017_1_6
Клінічні наслідки антибіотикотерапії підтверджують виникнення багатьох патологічних станів, алергій, діареї, СПК, запальних захворювань кишечника, раку ободової і прямої кишки. Значне поширення бактеріального вагінозу та інших інфекційних захворювань піхви, що супроводжуються значними порушеннями мікробіоценозу (головним чином зниженням загальної кількості лактобактерій), зумовило необхідність альтернативних методів їх лікування. Найбільш фізіологічними лікарськими засобами за своїми властивостями щодо впливу на мікрофлору та механізм терапевтичної активності є препарати з живих бактерій нормального біоценозу, вільні від побічної дії хімічних еубіотиків. Мета роботи - визначити ефективність використання синбіотика "Лактіале" з метою корекції порушень мікробіоти кишечника і піхви після антибіотикотерапії, як складової преконцепційної підготовки жінок. Обстежено 43 жінки з аутоімунною патологією, які потребували призначення антибіотиків преконцепційно. Здебільшого жінки отримували цефтріаксон та амоксіцилін з клавулановою кислотою в середніх терапевтичних дозах. Обстеження проводилось одразу після закінчення антибіотикотерапії та з інтервалом в один тиждень. Відновлення лактофлори в преконцепційному періоді має суттєве значення у профілактиці бактеріального вагінозу, як однієї з причин передчасних пологів, зокрема якщо бактеріальний вагіноз реєструється в перші 16 тижнів вагітності. Фізіологічний баланс сукупної діяльності мікрофлори кишечнику матері сприяє фізіологічному формуванню імунної системи плода, що значно збільшує його здатність протистояти впливу патогенних чинників. Висновки: використання синбіотика значно зменшує частоту виникнення симптомів і тривалість діареї. Даний ефект пояснюється нормалізацією мікробіоценозу кишечнику в жінок, які отримують "Лактіалє", у результаті збереження функціональної мікробіоти кишечнику (наявність лактобактерій у відповідній кількості та відсутність контамінації кишечнику).
  Повний текст PDF - 442.548 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лиманська А.
  • Волошина Т.
  • Байдер А.
  • Давидова Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лиманська А. Ю. Відновлення рівноваги піхвового та кишкового біотопу в преконцепційний період після антибіотикотерапії / А. Ю. Лиманська, Т. В. Волошина, А. К. Байдер, Ю. В. Давидова // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 33-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2017_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лиманська Аліса Юріївна (медичні науки)
  • Волошина Тетяна Василівна (медичні науки)
  • Давидова Юлія Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського