Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Пушкарьова Т. М. 
Алгоритм скринінгової діагностики депресивних і тривожно-депресивних розладів у жінок під час вагітності та після пологів / Т. М. Пушкарьова, Н. Я. Cкрипченко // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 74-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2017_1_13
Описано розроблений і апробований алгоритм скринінгової діагностики депресивних і тривожно-депресивних розладів у жінок під час вагітності та у післяпологовий період. Наведено дані скринінгу депресивних і тривожних розладів на прикладі дослідження пацієнтів акушерської клініки ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України". Доведено ефективність і доцільність застосування в акушерській і загальномедичній практиці розробленого алгоритму для раннього виявлення й адекватного лікування та реабілітації депресивних і тривожно-депресивних розладів у жінок, асоційованих з вагітністю, пологами і післяпологовим періодом.Мета роботи - представити розроблений і апробований алгоритм скринінгової діагностики депресивних і тривожно-депресивних розладів у жінок під час вагітності та в післяпологовому періоді. У скринінговому психодіагностичному обстеженні в ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України" взяли участь 247 жінок під час II триместру вагітності віком 17 - 45 років. Поглибленим клінічним та клініко-психопатологічним методом досліджено 67 вагітних жінок віком 22 - 38 років, які мали високі показники за шкалами особистісної чи ситуативної тривоги та/або депресії (основна група), і 31 вагітну жінку віком 24 - 39 років із низькими показниками за вказаними шкалами (група порівняння). На підставі даних клініко-психопатологічного та патопсихологічного досліджень вперше апробовано та впроваджено за умов акушерського стаціонару раніше розроблений групою психосоматики та психотерапії ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України" алгоритм етапної діагностики депресивно-тривожних розладів у вагітних жінок у II триместрі, у 6 - 8 тижнів і до року після пологів. Отримані дані психодіагностичного скринінгу свідчать про широку розповсюдженість симптомів тривоги та депресії й високу питому вагу пацієнток із підвищеними показниками за шкалами депресії та тривоги, що обгрунтовує актуальність даного наукового дослідження, спрямованого на оптимізацію медико-психологічної допомоги вагітним жінкам і матерям із немовлятами. Доведено ефективність розробленого алгоритму своєчасного виявлення депресивних розладів у жінок під час вагітності та після пологів, який має бути впроваджений у загальномедичну, акушерську та спеціалізовану (психолого-психіатричну) практику для принципового поліпшення якості охорони психічного здоров'я вагітних жінок і матерів із немовлятами.
  Повний текст PDF - 393.392 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пушкарьова Т.
  • Cкрипченко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пушкарьова Т. М. Алгоритм скринінгової діагностики депресивних і тривожно-депресивних розладів у жінок під час вагітності та після пологів / Т. М. Пушкарьова, Н. Я. Cкрипченко // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 74-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2017_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пушкарьова Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського