Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Бенюк В. О. 
Допплерометрія маткових артерій як складова перинатального моніторингу вагітних групи високого ризику / В. О. Бенюк, І. В. Майданник, А. Г. Ропотан // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 2. - С. 86-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2016_2_20
Мета роботи - на підставі порівняльного вивчення ультразвукових та допплерометричних показників у вагітних з фізіологічним та ускладненим перебігом гестації виділити ранні прогностичні маркери порушення фізіологічного перебігу вагітності. Дослідження проведено у трьох клінічних групах: I група - пацієнтки з фізіологічним перебігом вагітності (n = 100); II група - пацієнтки з вагітністю, ускладненою плацентарної дисфункцією з ознаками затримки росту плода (n = 44); III група - пацієнтки з вагітністю, що зупинилась в розвитку (n = 58). Встановлено, що в 11 - 12 тижнів гестації в I групі показники систоло"діастолічного відношення в правій і лівій маткових артеріях у цих пацієнток склали 1,9 +- 0,3 і 2,1 +- 0,35 відповідно. У вагітних із несприятливими наслідками гестації систоло-діастолічне відношення в правій та лівій матковій артерії в II групі склало 3,0 +- 0,5 та 2,9 +- 0,45. Встановлено, що у 72 (72 %) пацієнток з неускладненим перебігом в 11 - 12 тижнів вагітності в інтервельозному просторі кровотік не реєструвався. У 28 (28 %) пацієнток виявили безперервний венозноподібний кровотік. Пульсуючий артеріоподібний тип кровотоку не виявлено у жодної вагітної I групи. У II групі у 32 (72,7 %) вагітних реєструвалися два типи кривої у міжворсинчатому просторі: пульсуючий артеріоподібний і безперервний венозноподібний. Лише у 12 (27,3 %) пацієнток цієї групи кровотік в інтервельозному просторі не визначався. У міжворсинчатому просторі переважної більшості - 46 (79,3 %) - пацієнток III групи реєструвалися артеріоподібний і венозноподібний тип кровотоку. Висновкия: підвищення периферичного судинного опору в обох маткових артеріях (систоло-діастолічне відношення понад 2,5), що супроводжується появою артеріоподібного типу кровотоку в міжворсинчатому просторі, є раннім маркером формування акушерської патології.
  Повний текст PDF - 100.739 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бенюк В.
  • Майданник І.
  • Ропотан А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бенюк В. О. Допплерометрія маткових артерій як складова перинатального моніторингу вагітних групи високого ризику / В. О. Бенюк, І. В. Майданник, А. Г. Ропотан // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 2. - С. 86-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2016_2_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бенюк Василь Олесійович (медичні науки)
  • Бенюк Василь Олексійович (медичні науки)
  • Майданник Ігор Віталійович (медичні науки)
  • Ропотан Андрій Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського