Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Добрянський Д. О. 
Клінічна ефективність суміші з гідролізованим білком у профілактиці зниженої толерантності до ентерального харчування у недоношених новонароджених з дуже малою массою / Д. О. Добрянський, О. В. Новікова, О. П. Борисюк, Ю. Ю. Дубровна, З. В. Салабай // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 88-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2016_1_17
Мета роботи - оцінити клінічну ефективність спеціальної суміші для недоношених немовлят, що містить гідролізований сироватковий білок, порівняно зі стандартною спеціальною сумішшю в поліпшенні толерантності глибоко недоношених новонароджених до раннього ентерального харчування. Усіх недоношених новонароджених з дуже малою масою тіла (n = 69), які були госпіталізовані увідділення інтенсивної терапії новонароджених і відповідали критеріям залучення, рандомізовано розподіляли в одну із двох груп залежно від того, якою сумішшю їх годували до моменту досягнення повного добового об'єму харчування. Основним критерієм ефективності був вік дитини на момент досягнення повного добового об'єму харчування (150 мл/кг/добу). Крім того, у групах порівнювали кількість і тривалість епізодів зменшення об'єму або відміни ентерального харчування, а також показники фізичного розвитку й основну захворюваність. Добовий об'єм харчування збільшували на 10 - 20 мл/кг відповідно до стандартного протоколу. За відсутності збільшення обводу живота >> 2 см і блювання шлунковий залишок до 50 % від об'єму попереднього годування вважали прийнятним. У випадках зниженої толерантності не збільшували або зменшували об'єм годування, або відміняли ентеральне харчування. Дев'ятеро померлих дітей були виключені з дослідження. У підсумковому аналізі використано дані 35 дітей, яких годували гідролізованим сироватковим білком (суміш Хумана 0-VLB, 3,1 г білка/100 мл) (основна група), і 25 немовлят (контрольна група), які отримували стандартну спеціальну суміш. Усіх дітей розпочинали годувати в перший день життя. Групи не відрізнялись за масою тіла, гестаційним віком або потребою реанімації після народження. Вік дітей на момент досягнення повного добового об'єму харчування був меншим в основній групі (12,46 дня проти 14,4 дня), однак відмінність не була статистично достовірною (р = 0,21). Клінічні ознаки зниженої толерантності до ентерального харчування виявлені у 20 (57 %) новонароджених, яких годували гідролізованим сироватковим білком, і в 15 (60 %) контрольних немовлят (<$E р~>>~0,05>), проте потреба відміняти ентеральне харчування виникала майже удвічі частіше у дітей, які отримували стандартну спеціальну суміш (36 % проти 17 %; <$E р~<<~0,01>). Зменшували об'єм годування або припиняли ентеральне харчування в обох групах протягом приблизно однакового періоду часу. Групи також не відрізнялись за показниками фізичного розвитку до моменту виписки і захворюваністю. Висновки: використання суміші Хумана 0-VLB, що містить гідролізований білок у кількості, яка відповідає потребам глибоко недоношених дітей, порівняно зі стандартною сумішшю для недоношених немовлят поліпшує олерантність до ентерального харчування і сприяє скорішому досягненню його повного об'єму, забезпечуючи такі самі показники фізичного розвитку.
  Повний текст PDF - 214.107 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Добрянський Д.
  • Новікова О.
  • Борисюк О.
  • Дубровна Ю.
  • Салабай З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Добрянський Д. О. Клінічна ефективність суміші з гідролізованим білком у профілактиці зниженої толерантності до ентерального харчування у недоношених новонароджених з дуже малою массою / Д. О. Добрянський, О. В. Новікова, О. П. Борисюк, Ю. Ю. Дубровна, З. В. Салабай // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 88-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2016_1_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Добрянський Дмитро Олександрович (медичні науки)
  • Новікова Ольга Володимирівна (медичні науки)
  • Борисюк Олена Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського