Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Слєпов О. К. 
Особливості клінічних проявів та діагностики пізно виявлених природжених хибних діафрагмальних гриж у дітей / О. К. Слєпов, В. П. Сорока, Є. О. Слєпов, О. П. Пономаренко // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_2_9
Наведено дані про особливості клінічного перебігу та його впливу на виживання у новонароджених з природженими діафрагмальними грижами (ПДГ). Досліджено 53 новонароджені, оперовані з приводу ПДГ (n = 35) та не оперовані - з природнім перебігом вади (n = 23). Одержані результати слугують одним із прогностичних критеріїв під час лікування ПДГ, а також є важливими у процесі розробки лікувальної тактики за цієї вади розвитку.Мета роботи - вивчити особливості клінічних проявів і розробити алгоритм діагностики природжених хибних діафрагмальних гриж (ПХДГ) у дітей у віці, старшому за період новонародженості. Проаналізовано історії хвороби в 96 дітей віком від 1 місяця до 15 років із різними варіантами природженої діафрагмальної грижі за період 1987 - 2013 рр. у відділенні хірургічної корекції природжених вад розвитку ДУ "ІПАГ НАМН України". У 16 дітей виявлено ПХДГ. Встановлено, що ця вада має здебільшого симптоматичний перебіг. Найчастіше клінічні ознаки проявляються у віці від 1 міс. до 1 року після народження. Основними клінічними ознаками даної патології в дітей різного віку є задишка, відставання у фізичному розвитку з незадовільною прибавкою в масі тіла, кашель, блювота, закрепи, відмова від вживання їжі. Висновки: розроблений діагностичний алгоритм у разі ПХДГ у дітей включає: оглядову рентгенографію і рентгеноскопію органів грудної клітки і черевної порожнини; рентгенологічне дослідження шлунково-кишкового тракту (графію, сколію); іригографію; ультразвукове дослідження органів грудної, черевної порожнини та заочеревинного простору (нейросонографію; ехокардіографію); фіброезофагогастродуоденоскопію; консультацію спеціалістів (педіатра, невролога, окуліста та, за необхідності, інших). У діагностично тяжких випадках або з метою диференційної діагностики використовуються комп'ютерна томографія, трахеобронхоскопія, ректороманоскопія, екскреторна урографія, пневмоперитонеографія.
  Повний текст PDF - 186.504 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слєпов О.
  • Сорока В.
  • Слєпов Є.
  • Пономаренко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слєпов О. К. Особливості клінічних проявів та діагностики пізно виявлених природжених хибних діафрагмальних гриж у дітей / О. К. Слєпов, В. П. Сорока, Є. О. Слєпов, О. П. Пономаренко // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слєпов Олексій Костянтинович (медичні науки)
  • Сорока Василь Петрович (медичні науки)
  • Пономаренко Олексій Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського