Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Громнацька Н. М. 
Геометрія та систолічна функція лівого шлуночка в дітей та підлітків із метаболічним синдромом / Н. М. Громнацька // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 59-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_2_16
Мета дослідження - вивчити структурно-функціональні особливості лівого шлуночка (ЛШ) в дітей із метаболічним синдромом (МС). Проведено ехокардіографічне дослідження 68 дітей із МС на тлі абдомінального ожиріння (АО) (I група) та 21 дитини з нормальною масою тіла (II група, контрольна). Вік дітей I групи становив 14,7 (12,0 - 16,0) року, II групи - 15,01 (12,0 - 17,0) року. Визначено структурні (кінцеві систолічні та діастолічні розміри порожнини, товщину міжшлуночкової перетинки та задньої стінки, масу міокарда й індекс маси міокарда ЛШ на площу поверхні тіла і на зріст у степені 2,7, відносну товщину задньої стінки) й функціональні (ударний об'єм, фракцію викиду, ступінь укорочення передньозаднього розміру) параметри ЛШ. Не встановлено статистично значущої різниці загальної скоротливої здатності ЛШ за даними фракції викиду та ступенем укорочення передньозаднього розміру в дітей із МС на тлі АО у порівнянні з дітьми з нормальною масою тіла. У дітей І групи показник маси міокарда ЛШ був на 39,2 % більшим, ніж у дітей контрольної групи (p = 0,040), що свідчить про виражену гіпертрофію міокарда в дітей із МС. Різниці в індексі маси міокарда ЛШ, індексованого на площу поверхні тіла, у дітей I групи [37,1 (31,7 - 43,6)] г/м<^>2 та II групи [40,8 (32,3 - 55,6)] г/м<^>2 не спостерігалось (p = 0,182). Індекс маси міокарда ЛШ, розрахований на зріст у степені 2,7, у дітей I групи на 30,0 % перевищував показник у дітей контрольної групи (p = 0,0029). Ексцентрична гіпертрофія в дітей I групи (26,4 %) відмічалася в 2,8 разу частіше, ніж у групі контролю (9,5 %, p = 0,234), концентрична гіпертрофія (14,7 %) - у 3,1 разу частіше, ніж у групі контролю (4,7 %, p = 0,447). Концентричне ремоделювання ЛШ серця спостерігалося у 8,8 % дітей з МС на тлі АО і не відмічалося в жодної дитини з нормальною масою тіла (p = 0,332). Висновки: МС на тлі АО асоціюється зі зміною геометрії ЛШ і ексцентричною гіпертрофією і в меншому ступені - концентричною гіпертрофією і ексцентричним ремоделюванням. Доцільно до стандартного ехокардіографічного дослідження в дітей та підлітків із МС включати визначення маси міокарда ЛШ і розрахунок індексу маси міокарда ЛШ, індексованого на зріст у степені 2,7, та індексу відносної товщини стінок ЛШ.
  Повний текст PDF - 343.206 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Громнацька Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Громнацька Н. М. Геометрія та систолічна функція лівого шлуночка в дітей та підлітків із метаболічним синдромом / Н. М. Громнацька // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 59-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_2_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Громнацька Наталія Миколаївна (1954–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського