Наукова періодика України Педагогічні інновації: ідеї, реалії, перспективи


Лантух А. 
Проблема людини у векторі філософської антропології на зламі тисячоліть / А. Лантух, О. Гульбс, В. Лантух // Педагогічні інновації: ідеї, реалії, перспективи. - 2019. - Вип. 2. - С. 132-139. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ped_in_2019_2_20
Розглянуто проблему людини на зламі XX і XXI ст. у векторі філософської антропології. Це період "постантропології", де людина перебуває в ситуації "людської кризи", для якої характерним є те, що в неї виникло ясне усвідомлення того, коли людина не є більше володарем у Всесвіту, що в неї з'явилося усвідомлення власного кінця. Для розв'язання цієї проблеми має змінитися природа людини, її ментальність. Тому виникає необхідність: методологічної рефлексії культури для того, щоб культура була поставлена в безпосередній зв'язок з людиною як родовим єством; підвищувати рівень екологічної культури та почуття соціальної відповідальності людини; відкинути зазіхання на панування над природою, установку на безмежний прогрес у техніці та матеріальному зростанні; відмови від ментальності тоталітарної культури як породження і невід'ємного атрибуту тоталітарної системи суспільства; естетики життя.
  Повний текст PDF - 971.29 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Лантух А.
 • Гульбс О.
 • Лантух В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Лантух А. Проблема людини у векторі філософської антропології на зламі тисячоліть / А. Лантух, О. Гульбс, В. Лантух // Педагогічні інновації: ідеї, реалії, перспективи. - 2019. - Вип. 2. - С. 132-139. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ped_in_2019_2_20.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського