Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Боровик К. М. 
Ефекти подвійної антитромбоцитарної терапії щодо виникнення повторних серцево-судинних катастроф після перенесеного інфаркту міокарда у хворих із ожирінням / К. М. Боровик, Н. Г. Риндіна, П. Г. Кравчун, О. С. Табаченко, О. С. Єрмак, М. Г. Романюк // Львівський клінічний вісник. - 2019. - № 1. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2019_1_8
Гострий інфаркт міокарда (ГІМ) з елевацією сегмента ST (STEMI) досі є основною причиною смертності та інвалідизації працездатного населення. Незалежно від проведення первинного черезшкірного вінцевого втручання або тромболізису, подвійне антитромбоцитарне лікування (ПАЛ) є найкращою терапевтичною стратегією і полягає у застосуванні комбінації ацетилсаліцилової кислоти (АСК) та інгібітора P2Y12-рецепторів. Мета дослідження - проаналізувати частоту виникнення повторних серцево-судинних подій у хворих із ожирінням після перенесеного ІМ впродовж 6-місячного терміну спостереження залежно від комбінації тикагрелору або клопідогрелю з ацетилсаліциловою кислотою у складі подвійного антитромбоцитарного лікування. У дослідженні брали участь 75 хворих на STEMI та супутнє ожиріння. Хворих було розподілено на 2 групи: перша - 31 особа, які одержували комбінацію АСК + тикагрелор, друга - 44, яких лікували комбінацією АСК + клопідогрель у складі ПАЛ. Для стратифікації ризику шпитальної і 6-місячної летальності застосовували шкалу GRACE. Контроль наявності повторних кардіоваскулярних подій здійснювали через 6 міс. Під час спостереження за хворими після перенесеного ІМ із супутнім ожирінням упродовж шести місяців у 28 (37,56 %), що входили до групи високого ризику за GRACE (>> 118 балів), фіксували по вторний ІМ та/або нестабільну стенокардію. У групі хворих, які одержували ПАЛ у комбінації АСК із тикагрелором у 11 (14,76 %) фіксували повторний ІМ та/або нестабільну стенокардію, тоді як у групі хворих, що одержували ПАЛ у комбінації АСК з клопідогрелем, повторні серцево-судинні катастрофи виявлено у 17 (22,8 %). Висновки: більшість хворих (69,30 %) із ожирінням після перенесеного ІМ увійшли до групи високого ризику 6-місячної летальності за шкалою GRACE. У 37,56 % хворих на ГІМ з елевацією сегмента ST і супутнім ожирінням виникала повторна вінцева подія у вигляді ІМ або нестабільної стенокардії за наявності високих балів за шкалою GRACE. Когорті хворих з ожирінням після перенесеного ІМ, що увійшли до групи високого ризику за шкалою 6-місячної летальності, доцільно проводити лікування з залученням комбінації ацетилсаліцилової кислоти й тикагрелору із огляду на виразне зменшення ризику виникнення повторних серцево-судинних катастроф у порівнянні з комбінацією ацетилсаліцилової кислоти і клопідогрелю (p << 0,05).
  Повний текст PDF - 320.85 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Боровик К.
  • Риндіна Н.
  • Кравчун П.
  • Табаченко О.
  • Єрмак О.
  • Романюк М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Боровик К. М. Ефекти подвійної антитромбоцитарної терапії щодо виникнення повторних серцево-судинних катастроф після перенесеного інфаркту міокарда у хворих із ожирінням / К. М. Боровик, Н. Г. Риндіна, П. Г. Кравчун, О. С. Табаченко, О. С. Єрмак, М. Г. Романюк // Львівський клінічний вісник. - 2019. - № 1. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2019_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Боровик Катерина Миколаївна (медичні науки)
  • Риндіна Наталія Геннадіївна (медичні науки)
  • Риндіна Наталія Григорівна (медичні науки)
  • Кравчун Павло Григорович (медичні науки)
  • Табаченко Олена Сергіївна (медичні науки)
  • Єрмак Олександра Сергіївна (медичні науки)
  • Романюк Максим Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського