Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Ковчун А. В. 
Клінічно-функціональна характеристика хворих на хронічне обструктивне захворювання легень залежно від показників червоного паростка крові та вмісту розчинних трансферинових рецепторів / А. В. Ковчун, В. В. Кмита, Л. Н. Приступа // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 4. - С. 33-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_4_8
Епідеміологічні дослідження останніх років демонструють, що у 17,0 - 24,0 % хвoрих на хронічне обструктивне захворювання (ХOЗЛ) наявна анемія, у 6,0 - 10,0 % - поліцитемія. Мета роботи - з'ясувати клінічні та функціональні особливості перебігу ХОЗЛ залежно від показників червоного паростка крові та вмісту розчинних трансферинових рецепторів. У дослідження включено 202 хворих на ХОЗЛ. Ступінь обструкції визначали за допомогою комп'ютерної спірографії, ступінь диспное - за опитувальником modified Medical Research Council (mMRC), якість життя - за Chronic obstructive pulmonary disease Assessment test (САТ). Хворих на ХОЗЛ було розподілено на 4 групи залежно від показників червоного паростка крові та вмісту розчинних трансферинових рецепторів: 1-ша група - 144 пацієнти без анемії, 2-га - 33 із анемією хронічного захворювання (АХЗ), 3-тя - 12 із еритроцитозом, 4-та група - 13 із залізодефіцитною анемією (ЗДА). Статистичну обробку одержаних результатів проводили з використанням програми SPSS-21. Виявлено, що частота АХЗ зростає відповідно до ступеня обструкції і тяжкості перебігу захворювання. Хворі на ХОЗЛ із АХЗ та ЗДА мали достовірно менші показники ОФВ1 у порівнянні з хворими без анемії та еритроцитозу. Хворі на ХОЗЛ із АХЗ та ХОЗЛ із ЗДА мали гіршу якість життя, ніж хворі без анемії та еритроцитозу. У результаті проведеного кореляційного аналізу з'ясовано, що існує зворотний кореляційний зв'язок між ступенем обструкції та результатами mMRC. Хворі на ХОЗЛ із АХЗ мали більшу частоту загострень протягом останнього року у порівнянні з хворими інших груп. Висновки: ЗДА виявляється у 6,4 % хворих на ХОЗЛ, АХЗ - у 16,3 %. Частота АХЗ збільшується у міру того, як зростає ступінь обструкції і тяжкість перебігу ХОЗЛ. Хворі на ХОЗЛ із анемією мають показник ОФВ1 і якість життя достовірно гірші у порівнянні з хворими інших груп. Хворі на ХОЗЛ та АХЗ мають більшу частоту загострень.
  Повний текст PDF - 473.821 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ковчун А.
  • Кмита В.
  • Приступа Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ковчун А. В. Клінічно-функціональна характеристика хворих на хронічне обструктивне захворювання легень залежно від показників червоного паростка крові та вмісту розчинних трансферинових рецепторів / А. В. Ковчун, В. В. Кмита, Л. Н. Приступа // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 4. - С. 33-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кмита Владислава Володимирівна (медичні науки)
  • Приступа Людмила Никодимівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського