Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Кеч Н. Р. 
Характеристика кальцієво-фосфорного гомеостазу і показників мінеральної щільності кісткової тканини у дітей із еколоґічно несприятливих районів до та після лікування / Н. Р. Кеч // Львівський клінічний вісник. - 2015. - № 1. - С. 14-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2015_1_5
Один із визначальних механізмів впливу ксенобіотиків на організм людини - це порушення кальцієво-фосфорного гомеостазу та окиснювального метаболізму клітин через зміни внутрішньоклітинного потоку кальцію (Са) і фосфору (Р), заміни їх на специфічних рецепторах із подальшою активацією кальцій-залежних ферментів та гормонів. Мета роботи - з'ясувати ефективність удосконаленого стандартного лікування уражень кісткової системи у дітей із екологічно несприятливих районів (ЕНР) на основі дослідження кальцієво-фосфорного гомеостазу та мінеральної щільності кісткової тканини. Досліджено показники кальцієво-фосфорного обміну та результати ультразвукової денситометрії у 239 дітей із екологічно несприятливих та 70 дітей з еколоіічно чистого району. Вік дітей - 3 - 18 років, стать - 48,0 % хлопців і 52,0 % дівчат. Рівень кальцію і фосфору в крові та сечі визначали біохімічним методом, мінеральну щільність кісткової тканини - методом ультразвукової денситометрії. Лікування проводилося за модифікованою нами методикою. Рівень кальцію і фосфору в крові дітей із екопатологією, що проживають у антропогенно забруднених регіонах, до лікування був достовірно зниженим. Рівень Са і Р в сечі дітей із екопатологією, що проживають у антропогенно забруднених регіонах, був достовірно підвищеним. Показники вмісту кальцію та фосфору в крові та сечі й мінеральної щільності кісткової тканини у обстежених дітей після комплексного індивідуально підібраного лікування нормалізувались. Показники мінеральної щільності кісткової тканини дітей з усіх ЕНР, незалежно від характеру забруднення і шляхів потрапляння ксенобіотиків у організм, порівняно із показниками здорових дітей після проведеного лікування суттєво знизились та перебувають у межах вікової норми. Висновки: у більшості обстежених дітей із радіаційно та хімічно забруднених районів спостерігались достовірна гіпокальціємія, гіпофосфатемія та гіперкальціурія, гіперфосфатурія, які вдалося відкоригувати за допомогою запропонованого лікування.
  Повний текст PDF - 943.979 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кеч Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кеч Н. Р. Характеристика кальцієво-фосфорного гомеостазу і показників мінеральної щільності кісткової тканини у дітей із еколоґічно несприятливих районів до та після лікування / Н. Р. Кеч // Львівський клінічний вісник. - 2015. - № 1. - С. 14-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2015_1_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кеч Наталія Романівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського